Jaka maszynka do włosów dla salonu fryzjerskiego?

To, co charakteryzuje najlepsze salony fryzjerskie to przede wszystkim profesjonalna kadra oraz nowoczesne narzędzia i akcesoria. Dlatego trudno jest sobie wyobrazić dobry salon fryzjerski bez wysokiej jakości maszynki do włosów. Na rynku tego typu urządzeń nie brakuje. Pamiętać jednak trzeba, że wybór maszynki nie może być przypadkowy. Musi być niezawodna i zapewniać doskonałe efekty strzyżenia. Czym zatem kierować się przy jej wyborze?

Na co zwrócić uwagę wybierając maszynkę do włosów?

Przed dokonaniem zakupu maszynki do włosów, takiej jak np. https://fryzart.pl/product-pol-20779-Wahl-Magic-Clip-Cordless-maszynka-do-wlosow.html warto przede wszystkim sprawdzić jej parametry. Mowa tu o takich parametrach jak moc, rodzaj zasilania, materiał wykonania (głównie ostrza) oraz regulacja cięcia. Warto również sprawdzić, czy maszynka do włosów wyposażona jest w dodatkowe funkcje. Wszystkie te parametry mają ogromne znaczenie. Z jeden strony wpływają na jakość samego strzyżenia. Z drugiej strony wpływają na komfort pracy fryzjera.

Profesjonalna maszynka do włosów, czyli jaka?

Profesjonalna maszyna musi być wygodna i praktyczna w użytkowaniu. Oznacza to, że powinna być stosunkowo lekka. W przy tym musi ją oczywiście cechować duża moc. To ważne zwłaszcza w przypadku dobrym i renomowanych salonów fryzjerskich. Takie salony mają bowiem do czynienia z klientkami i klientami o różnych rodzajach włosów i różnej grubości oraz długości włosów. Profesjonalna maszynka musi sobie poradzić z każdym typem włosów. Duża moc jest tu zatem niezbędna. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zakup maszynki bezprzewodowej. Jest po prostu wygodniejsza w użytkowaniu. Jeśli jednak salon zdecyduje się na zakup maszynki przewodowej, to pamiętać trzeba, aby miała ona odpowiednio długi przewód. W przypadku maszynki bezprzewodowej ważna jest jakość baterii. Powinna ona wystarczać przynajmniej na ponad 200 minut działania maszynki.

Dodatkowe parametry maszynki do włosów

Wymienione wyżej parametry to jednak nie wszystko. Profesjonalna maszynka do włosów spełniać powinna jeszcze kilka innych ważnych parametrów. Przede wszystkim wspomnieć trzeba tu o tym, jak głośno pracuje maszynka. Oczywiście im ciszej, tym lepiej. Dodatkowo maszynka powinna umożliwiać jej szybkie i proste czyszczenie. Wspomnieć można tu o jeszcze jednej ważne kwestii. Mowa oczywiście o długości cięcia. Kupując maszynkę do włosów, sprawdzić należy ile w zestawie znajduje się nakładek. Profesjonalna maszynka wyposażona powinna być w nakładki, które zapewniać będą długość cięcia od 1,5 mm do 25 mm. Dzięki temu obsłużyć będzie można klientów o różnych oczekiwaniach i potrzebach.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *