Jaka karma dla kota junior sprawdzi się najlepiej?

Pojawienie się w domu małego kotka wiąże się z wieloma decyzjami, jakie należy podjąć. Aby zapewnić zwierzęciu jak najlepszy start w życiu, warto już od najmłodszych lat podawać mu dobrej jakości, zbilansowaną karmę. Dzięki temu kociak będzie się cieszył dobrym zdrowiem oraz samopoczuciem. Jaka karma dla kota junior będzie najlepsza dla małego podopiecznego?

Karma dla kota junior – co powinno ją charakteryzować?

Wybierając karmę dla kota, trzeba pamiętać, że są to naturalni mięsożercy. W związku z tym nie należy im podawać nabiału, a także resztek ze stołu. Najlepszym wyborem będzie wysoko mięsna karma odpowiednio dobrana do wieku zwierzęcia. Mięso powinno znajdować się na pierwszym miejscu w składzie. Nie może stanowić mniej niż 70% karmy, ponieważ podstawą w diecie kota jest białko zwierzęce oraz tłuszcze zwierzęce. Jakie dodatki powinny się znaleźć w karmie dla kota junior? Wartościowe dodatki to m. in. olej z łososia oraz minerały. Lepiej jest unikać karmy zawierającej wypełniacze, zboża, kasze, ryż czy też duże ilości warzyw, ponieważ są to składniki zupełnie zbędne dla kota. Karma dla kota junior koniecznie powinna zawierać w składzie taurynę. Jej niedobór może powodować wiele chorób. Młode kocięta bywają bardzo energiczne, co sprawia, że potrzebują więcej kalorii, a także tłuszczu i białka. Dobra karma powinna zawierać najmniej 5% tłuszczu oraz 8% białka.

Czym najlepiej karmić kociego juniora?

Kocięta można karmić na wiele różnych sposobów. Większość ludzi decyduje się na wybór kupnej karmy, ponieważ aby samodzielnie przyrządzać kotu posiłki, trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę oraz dysponować dużą ilością czasu. Dobrej jakości karma dla kota junior dostarczy zwierzęciu wszelkich niezbędnych składników odżywczych oraz pozwoli mu wyrosnąć na zdrowego osobnika. Oczywiście karma poza dobrym składem musi również kotu smakować – te zwierzęta bywają wybredne i czasem poszukiwania karmy idealnej mogą trochę potrwać. Zarówno karma mokra, jak i sucha, może spełniać wszelkie wymagania. Trzeba jednak pamiętać, że sucha karma dla kota junior jest bardziej kaloryczna oraz może odwadniać organizm. Należy więc zadbać o to, aby kot miał stale dostęp do świeżej wody. Mokra karma zazwyczaj jest smaczniejsza dla małych kociaków. Jeśli nasz mały podopieczny jest wybredny, to lepiej na nią się zdecydować. Odpowiedni dobór karmy dla kota junior ma bardzo duże znaczenie. To jedzenie decyduje o tym, czy kociak będzie się cieszył dobrą kondycją, błyszczącą sierścią oraz prawidłowo się rozwijał. Na szczęście na rynku istnieje wiele dobrych karm – zarówno suchych, jak i mokrych. Zapewnią one naszemu podopiecznemu szczęśliwe dzieciństwo, a nam oszczędzą zbędnego stresu oraz wizyt u weterynarza.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *