Jak stosować korektor pod oczy?

Korektor pod oczy bywa kosmetykiem pomijanym w makijażu. Wiele kobiet ma wątpliwości, jak go używać i kiedy on właściwie jest potrzebny. Tymczasem ma on duży wpływ na wygląd całego makijażu, nadając mu lekkość, a twarzy młody, rozświetlony wygląd.

Po co stosuje się korektor pod oczy?

Efekty niewyspania, przemęczenia, a nawet nieodpowiedniej diety mogą być widoczne właśnie pod oczami w postaci sińców, czy opuchlizny, nazywanej workami. Nie dodają one urody – przeciwnie, zdradzają zmęczenie i sprawiają, że twarz wygląda gorzej. Korektor pod oczy jest kosmetykiem, który zmniejsza ich widoczność. Co więcej, ukrywa on niedoskonałości, a także koryguje niewielkie zmarszczki. Rozpraszając światło, sprawia, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą, a skóra na rozświetloną.

Jaśniejszy czy ciemniejszy korektor pod oczy?

Wybór odpowiedniego koloru korektora pod oczy jest kluczowy. Nadrzędną zasadą jest to, że powinien on być jaśniejszy od podkładu. Dzięki temu okolice oczu będą wyraźnie rozświetlone i uwypuklone, zgodnie z zasadą, że rozjaśnia się to, co ma być podkreślone. Skóra pod oczami powinna być właśnie rozświetlona. Dlaczego? Chodzi przecież o zniwelowanie cieni pod oczami, które sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i przygnębioną. Rozjaśnienie tego obszaru sprawi, że twarz nabierze młodego blasku. Gdzie aplikować korektor? Przede wszystkim na delikatnej skórze pod oczami, ale także na środku powieki, by ukryć oznaki zmęczenia. Dla rozjaśnienia okolic oczu korektor możesz nałożyć pod linią brwi.

W płynie, w kamieniu czy sypki – jaki korektor pod oczy wybrać?

Większość korektorów ma postać płynną. Zwykle dostępne są wraz z aplikatorami w formie gąbeczki czy pędzelka. Taka formuła kosmetyku umożliwia wygodną i precyzyjną aplikację. Możesz także wybrać korektor w kamieniu lub mineralny, sypki. Do nałożenia tych produktów potrzebny będzie pędzel. Który z tych kosmetyków wybrać? Najłatwiejszy w użyciu jest korektor w płynie z aplikatorem. Delikatna warstwa kosmetyku, która utworzy się na skórze, dodatkowo chroni ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Do dokładnego rozprowadzenia korektora możesz użyć gąbeczki do makijażu, która ułatwić blendowanie. Jeśli cenisz naturalne produkty, wybierz korektory mineralne.

Korektor pod oczy to kosmetyk, dzięki któremu w łatwy sposób można szybko usunąć oznaki zmęczenia na skórze, przywracając twarzy blask i piękny wygląd. Kluczem jest dobór właściwego koloru oraz rodzaju produktu, którego używanie będzie łatwe i przyniesie oczekiwany efekt.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *