Jak przez cały rok odpowiednio pielęgnować ogród?

Chcąc zadbać o piękny ogród, warto przygotować się na comiesięczną pracę. Kwiaty odwdzięczą się w porze wiosenno-letniej pięknymi kolorami i zapachami. Co prawda, teren przed domem lub domkiem letniskowym to nie tylko praca. To także wypoczynek, relaks, książki czytane w cieniu drzew i swobodne opalanie bez natarczywych spojrzeń obcych ludzi. W odpowiedniej pielęgnacji ogrodu, od lat pomaga firma Hecht, sprzedając wysokiej jakości specjalistyczne sprzęty do pielęgnacji roślin.

Zima w ogrodzie

Zimą w ogrodzie powinien panować spokój. Ziemia jest jeszcze zmarznięta, poranki są chłodne, jednak dni coraz dłuższe. Styczeń to odpowiedni czas, aby zacząć planować nadchodzącą wiosnę i lato. Przede wszystkim w ogrodzie można zacząć przycinać krzewy i drzewa. Dla niektórych roślin jest to najlepsza pora na takie zabiegi. Należy to jednak zrobić przy pomocy odpowiednich nożyc i sekatorów, a tu z pomocą przychodzi firma Hecht. Przycinanie należy przeprowadzać, gdy na zewnątrz jest temperatura wyższa niż -5 st.C. Wtedy też wszystkie obumarłe pędy muszą być skrócone. Na drzewach, powinno pozostać jedynie zdrowe drewno. W tym czasie można również przycinać żywopłot, aby nadać mu odpowiedni kształt na wiosnę.

Okres wiosenno-letni

Ten czas jest najbardziej intensywny w ogrodzie. Wówczas rośliny powinny być przesadzane. Najlepiej to zrobić tak, aby kwiaty wraz z całą bryłą były przenoszone do większych doniczek, bądź przesadzane docelowo na zewnątrz. Tak samo sprawa ma się z bylinami. Sadzi się je albo wiosną, albo jesienią. W kwietniu należy przyciąć rośliny, które są dużo delikatniejsze od krzewów. Wtedy przydaje się precyzyjny sekator lub nożyce, które nie zniszczą łodyg, ani ich nie poszarpią. Taki asortyment oferują firmy zajmujące się docelowo ogrodnictwem, jak np. Hecht – https://www.ewimax.pl/firm-pol-1392139205-HECHT-CZECHY.html. W tym czasie należy przycinać róże, hortensje i rośliny wielkokwiatowe. Wiosna to też czas wertykulacji trawnika. Zabieg ten polega na nacięciu darni i usunięciu trawiastych resztek. Podczas wykonywania tej czynności, trawa musi być całkowicie sucha.

Jesienna pora w ogrodzie

Jest to czas odpoczynku. Zbierania plonów, zasadzania roślin cebulowych i kompostowania. Wtedy należy przyciąć żywopłot i krzewy, ponieważ czas ich wzmożonego wzrostu właśnie się zakończył. Warto wówczas wyposażyć się w odpowiedni sekator z wysięgnikiem, pochodzący z zaufanej firmy Hecht. To również czas zbierania nasion i powolnego zimowego wyciszenia.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *