Jak przechowywać zabawki erotyczne?

Dowiedz się jak prawidłowo przechowywać zabawki erotyczne

Zabawki erotyczne to świetny sposób na urozmaicenie życia erotycznego, ale także samodzielne rozładowanie napięcia seksualnego. Zarówno regularny seks, jak i masturbacja, mają zbawienny wpływ na organizm. Warto zatem mieć w szafce nocnej wibrator czy stymulator, a także rozpalającą zmysły bieliznę. Warunkiem bezpiecznej zabawy jest higiena, dlatego w dzisiejszym artykule opowiemy, jak przechowywać gadżety erotyczne.

Jeśli chcesz cieszyć się udanym seksem lub satysfakcjonującą zabawą w pojedynkę – musisz wiedzieć przede wszystkim, jak przechowywać zabawki erotyczne.

Zabawki przechowuj w suchym miejscu (na przykład w szufladzie szafki nocnej). Najlepiej niech to będzie zawsze to samo miejsce, abyś nie musiał gorączkowo szukać ulubionego gadżetu w czasie miłosnych uniesień.

Ponadto powinno być to miejsce, do którego nie mają dostępu osoby postronne. Nie dotyczy to tylko potencjalnego zawstydzenia, ale przede wszystkim higieny – jeśli ktoś dotyka zabawkę, to może pozostawić na niej drobnoustroje.

Zabawki przechowuj w lnianych lub bawełnianych woreczkach albo pudełkach. Bardzo często do zakupionych gadżetów erotycznych dołączone są opakowania lub nawet etui, typowo przeznaczone do przechowywania.

Jak myć gadżety erotyczne?

Większość dostępnych na rynku zabawek erotycznych (mówimy oczywiście o produktach dobrej jakości) to gadżety łatwe w utrzymaniu czystości. Zabawki silikonowe wykonane są z bezpiecznego, hipoalergicznego materiału.

Jeśli jest to zabawka wodoodporna, to z powodzeniem możesz ją umyć pod ciepłą (ale nie gorącą) bieżącą wodą. Takie informacje zwykle są zamieszczane przez producenta na opakowaniu i w ulotce. Zwróć jednak uwagę, czy zabawka nie ma otworów (na przykład na baterie), przez które woda mogłaby się dostać do środka.

Gadżety, które nie są całkowicie wodoodporne, można natomiast potraktować wilgotną ściereczką z mydłem antybakteryjnym. Bardzo ważne, aby to była miękka ściereczka. Szorowanie gąbką to nienajlepszy pomysł, ponieważ można w ten sposób uszkodzić zabawkę. Współczesne gadżety są wykonywane na przykład z innowacyjnego materiału Bioskin, który do złudzenia przypomina skórę.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatów przeznaczonych specjalnie do czyszczenia zabawek erotycznych (nazywanych toy cleaner). Są to produkty, które mają właściwy skład – umożliwiają dokładne wyczyszczenie zabawki i pozostawienie jej w sterylnej czystości, bez obawy o uszkodzenie struktury materiału. Preparaty te są dostępne w formie płynu w butelce z dozownikiem lub sprayu.

Dobre preparaty są łagodne i bezpieczne – nie zawierają alkoholu i parabenów. Specjalnie opracowana formuła antybakteryjna pozwala zaś pozbyć się drobnoustrojów, które występują w okolicach intymnych.

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *