Jak posprzątać ekologicznie?

ekologiczne odkurzanie

Wyjątkowo silna chemia – zachęcają efektowne reklamy. Z czarnej kuchenki, z z brudnych płytek, z poplamionej podłogi spływa tłuszcz pozostawiając lśniącą powierzchnię. Po pierwsze dobrze wiemy, że w praktyce nic nie czyści tak idealnie, po drugie zastanówmy się, czy na pewno chcemy wprowadzić do dom tę silną chemię. Nikt nie mówi w reklamie o skutkach ubocznych.

A jest ich sporo – zanieczyszczenie środowiska, podrażnienia i alergie skóry i nieprzyjemny zapach chemikaliów unoszący się w powietrzu co najmniej kilka godzin. Do tego dochodzą wcale niemałe koszty chemicznych środków czystości. Na przeciwległym biegunie można umieścić sprzątanie przy pomocy pary. Mopy parowe, myjki i urządzenia wielofunkcyjne wykorzystujące moc gorącej pary wcale nie czyszczą gorzej, a są pozbawione wszystkich wymienionych wyżej wad chemicznych środków do sprzątania.

Gdzie kupić mopy parowe?

BISSELL to firma o amerykańskim rodowodzie i prawie dwustuletniej tradycji. Produkuje ona wszelkiego rodzaju odkurzacze i urządzenia do sprzątania począwszy od przydatnych w każdym gospodarstwie domowym a skończywszy na wysoce profesjonalnych stosowanych w halach fabrycznych, magazynach czy hotelach. Sklep.bissell.pl oferuje kilka rodzajów parowych urządzeń – są to mopy parowe BISSELL Power Fresh lub odkurzacz z mopem parowym BISSELL Vac&Steam. Są one przystosowane do różnego rodzaju powierzchni i czyszczą nie mniej skutecznie niż tradycyjne urządzenia. Sklep.bissell.pl zapewnia ich serwis, a także oferuje wszelkie części zamienne, dodatkowe końcówki, filtry, nakładki i akcesoria przydatne do sprzątania parą. Mopy parowe dostępne w sklep.bissell.pl nie rujnują kieszeni, a ich eksploatacja to wyłącznie koszt energii elektrycznej. Więcej informacji na sklep.bissell.pl

Jakie powierzchnie czyszczą mopy parowe?

Dzięki wymiennym końcówkom o różnej twardości mopy parowe mogą czyścić zarówno podłogi jak i ściany wyłożone płytkami. Terakota, glazura, panele i deski podłogowe – wszystko to można z powodzeniem posprzątać używając wyłącznie gorącej pary. Para da sobie radę z najsilniejszymi zabrudzeniami, plamami, zaschniętym jedzeniem, czyli z tym co zwykle wymagało ręcznego skrobania przed myciem zwykłym mopem. Sprzątanie parą ma jeszcze jedną zaletę – zastępuje dezynfekcję eliminując ze sprzątanych powierzchni bakterie, wirusy, szkodliwą pleśń, grzyby i roztocza. Można się spodziewać, że w związku z ekologicznymi trendami stawiającym na jak najmniejsze zużycie środków chemicznych mopy parowe stopniowo zastąpią tradycyjny zestaw – zwykły mop i wiadro z wodą zmieszaną z silnym detergentem.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *