Jak dobrać sandały, żeby pasowały do kształtu i długości nóg?

Sekretem udanych wakacyjnych stylizacji wielu kobiet są prawidłowo dobrane sandały. Odpowiedni model może wydłużyć nogi, podkreślić zgrabne nogi, a nawet wyszczuplić masywniejsze łydki. Z tego powodu zakup tego rodzaju obuwia nigdy nie powinien być dziełem przypadku. Dowiedz się, jakie sandały będą najlepiej wyglądały na twoich nogach.

Sandały na obcasie dla niewysokich pań

Nie jest raczej tajemnicą, że najlepszym sposobem na wydłużenie krótkich nóg jest założenie butów na obcasie. Sandały na wysokiej szpilce świetnie sprawdzą się zwłaszcza w przypadku właścicielek zgrabnych nóg. Niskie panie powinny postawić raczej na umiarkowany rozmiar szpilki, dzięki czemu unikną dość komicznego i lekko przerysowanego efektu z powodu dysproporcji między wysokością obcasa a wzrostem.

W przypadku dość masywnych łydek najlepszym rozwiązaniem będzie średniej szerokości słupek, który pozwoli zachować właściwe proporcje i jednocześnie pomoże nieco wyszczuplić łydki. Panie z krótkimi nogami powinny unikać wiązań i pasków w okolicy kostki, ponieważ takie ozdoby optycznie skracają sylwetkę. Skutecznym trikiem na wydłużenie nóg są również sandały na obcasie w cielistym kolorze.

Buty z wiązaniami lub paskiem na kostce dla długich, szczupłych nóg

Sandały z ozdobami na wysokości kostek to marzenie wielu kobiet. Modele z wiązaniami lub paskami niestety wyglądają dobrze jedynie w przypadku posiadaczek naprawdę zgrabnych i długich nóg. Przy takiej sylwetce nie trzeba przejmować się, że nogi zostaną nieznacznie skrócone. Panie z nieco masywniejszymi nogami również mogą skusić się na tego typu sandały, powinny jednak łączyć je z szortami lub krótkimi sukienkami i spódnicami.

Wiązania i paski wokół kostek sprawdzą się zwłaszcza w przypadku bardzo szczupłych nóg, ponieważ ozdoby w tym miejscu mogą optycznie zaokrąglić łydki. W ten sposób nogi nie będą wydawały się aż tak bardzo chude czy też kościste. Ponadto paski na kostkach mogą zapobiegać zsuwaniu się sandałów, co jest dość częstym problemem pań z bardzo szczupłymi nogami. Taki model może zatem znacząco podnieść komfort noszenia obuwia.

Sandały na platformie dla wysportowanych

Choć mogłoby się wydawać, że panie regularnie odwiedzające siłownię nie powinny mieć żadnych problemów podczas zakupów, to rzeczywistość wygląda często inaczej. Sporym problemem w przypadku wysportowanych, umięśnionych nóg jest ich masywność w okolicy ud oraz łydek, która często utrudnia znalezienie odpowiedniej pary butów. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się sandały na platformie z oferty sklepu Brilu.

Idealny model powinien mieć platformę z przodu pod palcami, co pomoże w zachowaniu odpowiednich proporcji i wyszczupleniu atletycznych nóg. Do tego typu sylwetki nie pasują zbyt delikatne szpilki, nie najlepiej będą wyglądały również masywne koturny. Dość dobrze mogą wyglądać także buty na niezbyt szerokim słupku, zwłaszcza jeśli wybierze się parę ze wspomnianą wcześniej platformą pod palcami.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *