Jak dobrać męską czapkę do kształtu twarzy?

wesoły mężczyzna w czapce

Czapki stanowią ważny element każdej stylizacji. Jednocześnie znacznie wpływają na wygląd naszej twarzy. Właśnie dlatego podczas zakupu warto pamiętać o dopasowaniu nakrycia głowy do jej kształtu. W ten sposób podkreślisz zalety swojej urody i dodasz sobie atrakcyjności. Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie?

Jaka jest najlepsza czapka w przypadku owalnej twarzy?

Owalna twarz uchodzi za wyjątkowo atrakcyjną i symetryczną. Osoby z twarzami o takim kształcie mogą wejść na stronę MODIVO – szeroka oferta czapek męskich zadowoli nawet najbardziej wybrednego amatora mody, pragnącego nosić w pełni dopasowane do siebie ubrania. Owalna twarz doskonale wygląda w połączeniu z większością fasonów i modeli, co sprawia, że możesz kierować się przede wszystkim ulubioną kolorystyką oraz własnymi preferencjami estetycznymi.

Relatywnie wysokie czoło oraz wydłużony podbródek sprawiają, że możesz bez wahania sięgać także po czapki z daszkiem, które stanowią ważnym element mody ulicznej. Owalna twarz świetnie prezentuje się przy tym w czapkach z dzianiny oraz w kapeluszach. Podczas zakupów zwracaj uwagę na to, czy wybrany model nie wydłuża zbytnio twarzy.

Czapka do okrągłej twarzy? Beanie hat!

Okrągła twarz wyróżnia się pełniejszym kształtem. Właśnie dlatego podczas zakupu czapki warto kierować się w stronę tych, które pozwolą na uzyskanie optycznego wydłużenia i wyszczuplenia rysów. Doskonałym pomysłem może okazać się noszenie asymetrycznych czapek. Sięgaj jednocześnie po kaszkiety i czapki z daszkiem. Pamiętaj jednak o tym, aby odrobinę je przekrzywiać. W ten sposób dodatkowo wyostrzysz rysy twarzy.

czapka do okrąglej twarzy beanie hat

Unikaj przy tym zbyt obcisłych czapek, zakrywających czoło. Ten rodzaj nakrycia głowy dodatkowo powiększy Twoją twarz, dodając jej szerokości i masywności. Szukasz czapki na zimę? Postaw na beanie hat, które wyróżniają się wywijaną częścią na czole. Ten model świetnie wysmukli owal twarzy. Jest jednocześnie niezwykle modny. Beanie hat i trekkingi męskie zimowe – to połączenie dostępne na stronie MODIVO stanie się ważnym uzupełnieniem sportowych outfitów.

Jak dopasować czapkę do kwadratowej twarzy?

Posiadacze kwadratowej i prostokątnej twarzy także powinni skierować się w stronę czapek dodających smukłości. Oprócz beanie hat sprawdzą się również klasyczne kapelusze z szerszym rondem. Jest to świetny wybór dla miłośników mody i eksperymentów stylistycznych, którzy chcą wyrazić swój oryginalny styl ubierania przy pomocy mocnych dodatków. Zimą sięgnij po wełniane czapki z pomponem, które zmniejszą wyrazistość żuchwy i masywność czoła.

W Twojej szafie nie może zabraknąć przy tym czapek z daszkiem. Kwadratowa twarz doskonale wygląda w krojach fullcap oraz w większych snapbackach. Unikaj jednocześnie zbyt obcisłych czapek. O wiele lepiej będziesz wyglądać w wersjach oversize’owych.

Jakie są najlepsze czapki dla trójkątnej twarzy?

Twarz o kształcie trójkąta wyraźnie zwęża się w kierunku podbródka, przez co doskonale wygląda w przylegających czapkach. Pamiętaj, aby wybierać modele zakrywające masywne czoło. W ten sposób skutecznie zrównoważysz proporcje. Świetnym wyborem będzie czapka uszatka z futerkiem, która skróci twarz oraz zamaskuje jej newralgiczne partie. Weź pod uwagę również przylegające kaszkiety, czapki z daszkiem w klasycznym stylu oraz dopasowane kapelusze. Pamiętaj też o wyborze odpowiedniego koloru oraz designu, który będzie pasować do reszty zawartości szafy.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *