Jak dbać o ogrodzenie przez cały rok? Porady i triki

ozzie kirkby tinzt9x6oii unsplash wp

Nowoczesne ogrodzenie zapewnia bezpieczeństwo posesji i prywatność jej mieszkańcom, a ponadto stanowi wizytówkę całego domu. Aby ogrodzenie służyło przez wiele lat i zachowało swój atrakcyjny wygląd, należy regularnie o nie dbać. Sprawdź, jak pielęgnować ogrodzenie przez cały rok, by służyło Ci przez lata.

Wiosna – czas na przegląd

Kiedy stopnieje już ostatni śnieg, warto dokonać wiosennego przeglądu ogrodzenia i sprawdzić, czy zimą nie doszło do uszkodzeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi. Skontroluj ogrodzenie pod kątem śladów rdzy, ewentualnych pęknięć czy poluzowanych elementów. Wszelkie usterki należy szybko naprawić, by nie doprowadziły do poważnych uszkodzeń.

Wiosna to czas na porządki. Ogrodzenia aluminiowe lub wykonane z innych materiałów należy oczyścić z błota, kurzu czy pozostałości śniegu. Przyda się szczotka o delikatnym włosiu, łagodny detergent oraz myjka ciśnieniowa. Drewniane ogrodzenie warto dodatkowo zabezpieczyć za pomocą impregnatów chroniących przed wilgocią i szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Lato – idealny czas na malowanie i lakierowanie

Lato to najlepszy czas na malowanie i lakierowanie ogrodzenia, ponieważ warunki pogodowe sprzyjają szybkiemu schnięciu farb i lakierów. Upewnij się, że ogrodzenie jest suche i czyste przed nałożeniem nowej warstwy farby czy lakieru.

Jeśli masz drewniane ogrodzenie, warto zabezpieczyć je przed szkodnikami za pomocą specjalnych sprayów. A może marzy Ci się ogrodzenie z drewna, jednak nie chcesz rezygnować z korzyści, jakie niosą bramy aluminiowe? Zdecyduj się na nowoczesne ogrodzenie Granscal i wybierz aluminiową bramę drewnopodobną.

Jesień – regularne czyszczenie

Jesienną porą, kiedy wiatr nieustannie nawiewa nowe liście czy fragmenty gałęzi, należy zadbać o regularne czyszczenie ogrodzenia. Nie tylko poprawi to estetykę wokół budynku, ale również pozwoli zapobiec powstawaniu trwałych, trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Przed nadejściem zimy warto sprawdzić, czy ogrodzenie nie potrzebuje drobnych napraw. Zaniedbane usterki mogą pod wpływem mrozu i lodu przerodzić się w większe problemy. Nowoczesne ogrodzenia często otwierane są automatycznie, przed sezonem zimowym warto więc sprawdzić, czy napęd działa bez zarzutu.

Zima – ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Zimą warto regularnie usuwać śnieg z ogrodzenia, by uniknąć przeciążeń, a także z terenu wokół bramy, by nie dopuścić do sytuacji, w której brama nie będzie mogła się otworzyć z powodu zalegających zasp.

Dbałość o ogrodzenie z pewnością przedłuży jego żywotność, nie bez znaczenia pozostaje jednak wybór solidnej bramy, odpornej na korozję i warunki atmosferyczne. Bramy aluminiowe od Granscal cechują się odpornością na rdzewienie, trwałością oraz stylowym, nowoczesnym designem, który nieprędko wyjdzie z mody.

Regularna konserwacja ogrodzenia pozwala uniknąć poważniejszych problemów i kosztownych napraw, a także sprawi, że ogrodzenie posłuży przez lata, ciesząc niezmienne atrakcyjnym wyglądem. Warto więc poświęcić nieco czasu na przegląd bramy.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *