Imprezowanie ze wschodem słońca nad morzem? W Klubie Atelier!

Jeśli szukacie klimatycznego miejsca na zabawę do rana, to mamy wspaniałą propozycję – Klub Atelier w Sopocie. Klub mieści się na foyer dwóch teatrów: w sezonie letnim – Teatru Atelier, a od połowy września do połowy czerwca – Teatru Off De Bicz.

Początki klubu sięgają letniego sezonu teatralnego 2001 roku, kiedy na foyer zorganizowano mały barek dla gości i artystów teatru. Rok później, w czasie sezonu teatralnego 2002, na tarasie przed Teatrem Atelier funkcjonował uroczy ogródek ze stylowym niebieskim barem. Początkowo miejsce o bardzo surowym, teatralnym wnętrzu z prostymi meblami miało być kawiarnią teatralną. Miejscem, które w sezonie letnim miało się stawać integralną częścią Teatru Atelier, gdzie tętniło życie kulturalne i gdzie można było podzielić się wrażeniami po obejrzeniu spektaklu. Mimo takich planów, koncepcja klubu uległa zmianie. Szybko się okazało, że jest to idealna przestrzeń do weekendowej zabawy, tańców, rozrywki i szaleństw.

Atelier składa się z dwóch dużych sal – jedna, tzw. główna sala, jest salą parkietową, foyer teatru i salą dla niepalących, druga zaś, sala werandowa, to nic innego jak oszklona sala z pięknym widokiem na całą zatokę. Dla wielu osób atutem tej sali jest fakt, że jest to sala dla palących. W wakacje szyby się rozsuwa i powstaje otwarta przestrzeń połączona z dużym tarasem pod gołym niebem.

– Jedną z największych atrakcji Klubu Atelier jest to, że znajdujemy się na plaży, czyli mamy piękny widok na morze, które każdego dnia jest inne i stanowi zmieniający się obraz. Największą atrakcją w wakacje zwłaszcza jest to że można doczekać wschodu słońca, które są spektakularne, a nawet pójść popływać w morzu. A wyróżnia nas to, że stanowimy foyer dwóch teatrów (lipiec i sierpień) – Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej oraz (od września do czerwca) Teatr na Plaży. Co za tym idzie, oprócz licznych imprez kulturalnych, bardzo często można spotkać u nas wybitnych artystów, z którymi zupełnie spontanicznie można przy drinku doczekać wyżej wymienionego wschodu słońca – opowiada nam Monika Gołębiewska, menedżer klubu. To za piękne wschody słońca i relaks na świeżym powietrzu uwielbiają to miejsce goście!

Ponieważ jest to klub przy teatrze, odbywają się tu różne akcje artystyczne we współpracy z teatrem lub Wydziałem Kultury w Sopocie. Niejednokrotnie miały tu miejsce wernisaże, wystawy fotograficzne czy koncerty na żywo znanych lub debiutujących artystów.
Każdego dnia w tygodniu można spokojnie posiedzieć, wypić dobrą kawę, słuchając klimatycznej i nienarzucającej się muzyki. Natomiast w piątki i w soboty odbywają się imprezy taneczne. W klubie gra dziewięciu DJ-ów, a każdy z nich ma swój styl muzyczny. Jednak nie usłyszycie tu typowej muzyki klubowej, bo organizatorzy starają się trzymać wysoki poziom. DJ-e miksują hity lat 50.–90., są też DJ-e, którzy mieszają współczesne kawałki z latami 90. Gust muzyczny i trzymanie się raz obranej drogi skutkuje pełną salą w każdy weekend!
Zapytaliśmy menedżerkę klubu, dlaczego Atelier jest świetnym miejscem na wieczorny wypad dla kobiet. Uzyskaliśmy bardzo ciekawą odpowiedź potwierdzającą dobrą opinię tego miejsca.

– Przede wszystkim jesteśmy klubem, który bardzo dba o bezpieczeństwo gości, jakiekolwiek nieodpowiednie zachowania są natychmiast pacyfikowane. Nigdy w naszym klubie nie dosypano niczego do drinka, bo barmani bardzo pilnują takich sytuacji. Na wejściu mamy selekcjonera i ochroniarza, którzy także dbają, żeby wpuszczane były osoby kulturalne i trzeźwe. Dodatkowo u nas w weekendy wejście jest od 21. roku życia. Naszą główną grupą wiekową są osoby w wieku 25–50 lat. No i gramy świetną muzykę do tańca! – przyznała menedżerka.
Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, dlatego cieszy nas fakt, że klub Atelier przykuwa do tego uwagę i robi wszystko, żeby zapewnić je swoim klientkom. Dzięki temu możecie skupić się na świetnej zabawie, korzystać z baru bez oporu i próbować nowych drinków. Czy już wiecie, gdzie się wybrać w kolejny weekend?

– Naszym głównym założeniem jest stworzenie przyjemnej, artystycznej atmosfery, w której każdy będzie się czuł swobodnie. Miejsce, gdzie można przesiedzieć cały dzień, np. pisząc pracę magisterską. Miejsce, gdzie można przyjść z psem albo ze znajomymi pograć w gry planszowe. Jesteśmy otwarci dla studentów, którzy często organizują u nas różne spotkania (mamy na obu salach sprzęt multimedialny, z którego można korzystać), jak i dla starszych osób, dla których mamy specjalną promocję tzw. kawę dla seniora. Naszym założeniem jest to, żeby każdy czuł się jak w domu! – podsumowuje menedżerka Klubu Atelier.

Foto: Wiktoria Monika Gołębiewska

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *