Idealny stół na święta, jaki powinien być?

Już za moment, już za chwilkę będziemy mogli cieszyć się świąteczną magią w gronie rodziny i znajomych. Pięknie przystrojona choinka, wzruszające kolędy i przy odrobinie szczęścia śnieg, to coś na co czekamy, co roku. Wydawałoby się, że doświadczenie lat ubiegłych sprawi, że w te święta będziemy mieli wszystko zapięte na ostatni guzik, ale jak zawsze z pewnością okaże się, że organizacja rodzinnej wigilii czymś nas zaskoczy. Dziś chcę omówić jedną z kwestii, która zdaje się bardzo często wypływać przy okazji wszelkich organizacyjnych problemów. O czym mowa? Chodzi oczywiście o samo miejsce spotkań i wieczerzy. Jak powinny wyglądać stoły do salonu na Święta? O tym w dzisiejszym poradniku!

Miejsce spotkań nie tylko z nazwy!

Pierwszą kwestią, która wiecznie generuje problemy, szczególnie w okresie świątecznym jest oczywiście miejsce przy stole. Jak się najczęściej okazuje, wielu z nas całkowicie zapomina o tym, ile tak naprawdę ludzi zmieści się przy domowym stole, do czasu. Nagle okazuje się, że dwójka dodatkowych gości na wigilijnej wieczerzy to za dużo i trzeba kombinować. Wtedy pojawiają się tak klasyczne i całkowicie nieskuteczne rozwiązania, jak dostawianie taboretu na róg stołu, czy wciskanie obok siebie dzieci, by zrobić choćby odrobinę więcej miejsca. Niestety samo wygospodarowanie miejsca siedzącego to nie wszystko, bo każda kolejna osoba przy stole to również dodatkowa zastawa, a co za tym idzie mniej miejsca na potrawy, których przecież na święta jest sporo. Jak temu zaradzić? No wszystko wskazuje na to, że pozostaje kupić większy stół, ale co w przypadku ograniczonej przestrzeni i małego salonu? Z pomocą choćby rozkładane stoły do salonu na Święta!

Nie tylko funkcjonalność – o tym, dlaczego styl ma znaczenie

No dobrze wiemy już, że stół na wigilie musi być w pierwszej kolejności duży, ale co z jego stroną wizualną? Musimy przecież pamiętać, o tym że po świętach ze stołu zniknie cała okazjonalna zastawa, piękny idealnie wyprasowany obrus i te wszystkie smakołyki, odsłaniając tym samym nasz mebel w całej okazałości. Wybierając stoły do salonu na Święta musimy wziąć pod uwagę również resztę roku i zdecydować się na model, który obroni się stylem również na co dzień, bez dziesiątek ozdobników i dekoracji. Połączeni funkcjonalności ze stylem może stanowić dla niektórych nie lada wyzwanie, jednakże w dobie internetu szybko znajdziemy dobry sklep z meblami, który zaoferuje nam dziesiątki ciekawych propozycji.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *