Idą święta – zacznij myśleć o prezentach!

Grudzień – magiczny miesiąc w roku, kiedy wraz z upływem kolejnych dni myśli coraz częściej błądzą wokół Bożego Narodzenia. Te wszystkie pyszne świąteczne potrawy, na samo wspomnienie których robimy się głodni, nastrojowa muzyka, kolędy przywołujące wspomnienia z dzieciństwa, kojący blask wszechobecnych światełek, zapach lasu przyniesiony do domu wraz z choinką, wreszcie błogi relaks w towarzystwie bliskich… i nagle w głowie pojawia się to pytanie: co kupić na prezent?!

Otrzymywanie i dawanie prezentów to – w teorii – sama przyjemność. Ale rzeczywistość pokazuje, że ta mikołajkowa i świąteczna tradycja wielu osobom przysparza głównie zmartwień. Kto z nas chociaż raz nie doświadczył dylematu, czym obdarować kogoś z rodziny albo znajomych? Do tego dochodzi kwestia finansów – niewiele osób stać na to, by jednorazowo wydać dużą sumę na podarki dla wszystkich członków rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły lub pracy. Jak więc poradzić sobie z tym niewątpliwie istotnym problemem?

Dobry plan to podstawa

kik_puszka_ze_swiatecznym_motywem

Po pierwsze nie martwić się i nie robić sobie wyrzutów, że nie wiemy, co najbardziej ucieszyłoby daną osobę albo, że nie stać nas na drogi przedmiot, o którym marzy. Sam fakt, że mamy to na uwadze świadczy, że zależy nam na tym, by sprawić obdarowywanemu radość – zauważa ekspert firmy KiK. Kiedy już to sobie uświadomimy, możemy przystąpić do planowania. W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, ile chcemy wydać na podarki i komu chcemy coś sprezentować. Do określania budżetu powinniśmy podejść z rozsądkiem i realnie określić swoje możliwości finansowe tak, by kuszące w każdym sklepie – także internetowym – i centrum handlowym „świąteczne okazje” nie zostawiły nas z debetem na koncie lub – co gorsza – kredytem do spłacenia. Wręczanie prezentów nie powinno być okupione stresem i wyrzeczeniami, tylko być przyjemne również dla dającego.

Kiedy wiemy już, na ile możemy sobie pozwolić, trzeba odpowiedzieć sobie na pytania, co lubią, czym się zajmują lub czego potrzebują osoby, które chcemy obdarować. Warto się do tego przyłożyć i nie wpadać w panikę na myśl o tym, że „nasz brat interesuje się właściwie tylko drogimi autami wyścigowymi”, tylko kreatywnie wykorzystać informacje, jakie mamy. Nie stać nas na kupienie najnowszego modelu Ferrari? Sprezentujmy mu wejściówkę na tor wyścigowy albo grę komputerową czy film o tej tematyce. Dla przyjaciółki – zwolenniczki praktycznych rozwiązań – która „nic nie chce”, bo nie lubi gromadzić przedmiotów, ale wiemy, że sporo czasu spędza na spacerach z psem, idealne mogą się okazać ciepłe rękawiczki lub czapka w ulubionym kolorze – ze sklepu lub zrobione własnoręcznie. W chłodne poranki i wieczory na pewno je doceni, a my pokażemy, że nie tylko o nią dbamy, ale szanujemy też jej preferencje. Z kolei jeśli nasz rodzic uwielbia czytać, ale nie chcemy po raz kolejny kupować mu książki, spójrzmy na to od innej strony i dajmy mu koc, którym będzie mógł się wygodnie owinąć lub miękką poduszkę – w trakcie czytelniczych maratonów są niezastąpione.

Na wszystko jest sposób

Jeżeli zależy nam na tym, by sprawić coś wyjątkowego i romantycznego swojej partnerce, wcale nie musimy rozbijać banku i wykosztowywać się na wycieczkę do Paryża. Wystarczy ładna koperta, do której wrzucimy komplet – niekoniecznie drogich – kolczyków i dołączone do nich zaproszenie na wspólną kolację albo kawę w ulubionym miejscu z prośbą o włożenie ich specjalnie na tę okazję. Pamiętajmy tylko, by zarezerwować wcześniej stolik na podany przez nas termin.

kik_zestaw_kolczykow

 

Najtrudniejszą grupą są ci, których znamy słabo, a z jakiegoś powodu czujemy się zobligowani do obdarowania ich czymś. W takich sytuacjach lepiej poświęcić odrobinę swojego czasu i upiec dla nich ciasteczka, dołożyć kilka słoiczków własnoręcznie zrobionych przetworów lub syropów, ładnie je zapakować – na przykład w paczuszki z celofanu z ozdobną wstążką lub w puszki ze świątecznym motywem – i gotowe. W sieci można w kilka sekund znaleźć wiele prostych przepisów, z którymi poradzą sobie nawet osoby, które na co dzień unikają gotowania – radzi ekspert marki KiK. – To dobre rozwiązanie również dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wydanie sporych sum pieniędzy, a do tego sprawia podwójną przyjemność. Własnoręcznie przygotowane wypieki czy konfitury są niepowtarzalne – nie kupi się ich w supermarkecie – a także świadczą o tym, że poświęciliśmy dla obdarowywanego część swojego czasu, który jest tak naprawdę najcenniejszym, co możemy dać – podsumowuje.

KiK Textil sp z o.o.

ul. Legnicka 21a

53-671 Wrocław

Telefon: + 48 (0) 71 377 44 00

Faks: + 48 (0) 71 377 44 01

E-Mail: info.pl@kik-textilien.com

www.kik-textilien.com

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 400 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier i Chorwacji.

KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *