Gdzie szukać nowinek modowych?

Zbieranie informacji o nowinkach modowych pomaga w dopracowaniu własnego stylu. To oczywiście także świetna rozrywka! Jak wyszukiwać inspiracje ze świata mody?

Czym jest moda, a czym jest styl?
To z pewnością nie ślepe podążanie za trendami, ale wybieranie tych, które będą nam służyć. Osoby uznawane za ikony stylu nie tylko wyznaczały trendy, ale też po prostu samodzielnie interpretowały te zastane. „Moda przemija, styl pozostaje” mawiała podobno Coco Chanel – nie sposób jednak wypracować własny styl, jeśli nie zna się najświeższych nowinek ze świata fashion. Dopiero znajomość tego, co aktualnie jest w modzie, pozwala na swobodne poruszanie się w trendach i dobieranie tego, co będzie służyć naszemu typowi urody, stylowi życia, wyrażeniu siebie.

Nowinki czy inspiracje?
Tak więc jak widać, nowinki ze świata mody nie służą tylko i wyłącznie rozrywce, ale są wręcz kluczowym elementem wiedzy o świecie dla każdej osoby, dla której ważne jest to, co nosi i co aktualnie się nosi. Informacje wprost z wybiegów są zatem konieczne do zdobycia świadomości modowej, wypracowania własnego stylu i gustu. Najlepsze źródła nowinek ze świata mody to z pewnością:

  • internet
  • modowe czasopisma
  • wydarzenia modowe (pokazy, konkursy, ale też wernisaże sztuki)
  • ulica.


Zaczynając od końca listy: ulice miast to idealne miejsce do poszukiwania inspiracji. To dzięki bacznej obserwacji tego, w jaki sposób ubierają się ludzie wokół nas, możemy kształtować własny styl zgodny z trendami lub przeciwnie – w opozycji do nich. Jeśli chodzi o wydarzenia modowe, wbrew pozorom nie jest aż tak trudno się na nie dostać. Pomocne w tym okaże się śledzenie newsletterów i konkursów organizowanych na renomowanych portalach poświęconych modzie, takich jak https://k-mag.pl/. Czasem w takich miejscach i na popularnych blogach modowych można wygrać darmowe wejściówki na różnorodne wydarzenia, a na pewno dostać informacje z pierwszej ręki (bardzo często już tego samego dnia!) od obecnych na evencie redaktorów. Nie można też zapomnieć o tradycyjnych czasopismach modowych. Świat mody w dalszym ciągu uwielbia papier i znane od dekad tytuły są podstawą prasówki każdego miłośnika trendów ubraniowych.

Czy nowinki to tylko zdjęcia?
Oczywiście w śledzeniu najnowszych trendów najbardziej przydatną (i co tu kryć – najprzyjemniejszą!) częścią jest oglądanie zdjęć z wybiegów oraz sesji zdjęciowych. Warto jednak poszukiwać również informacji opisowych: artykułów, recenzji, felietonów pisanych przez sprawdzonych redaktorów i influencerów. W ten sposób łatwiej usystematyzować własne informacje, a także poznać wiele ciekawych szczegółów z życia projektantów i ich muz.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *