Gdańsk zamknięty w obiektywie aparatu – wystawa fotograficzna Magiczny Gdańsk II

Wystawa Fotograficzna „Magiczny Gdańsk II” autorstwa Stanisława Składanowskiego została przygotowana we współpracy z Galerią Handlową Madison w Gdańsku jako inicjatywa promocji sztuki w przestrzeni miejskiej. Wystawa „Magiczny Gdańsk II”, którą macie Państwo okazję oglądać na terenie galerii Madison to spotkanie z obrazami Gdańska uchwyconymi w pięknie fotografii, to także odkrywanie znanych miejsc z zupełnie innej, magicznej perspektywy. Gdańsk widziany oczyma artysty, odkrywa swoją nieznaną twarz, inspiruje i zachwyca. Sztuka zamknięta w obiektywie aparatu fotograficznego jest doskonałą formą wyrazu – prostą i oczywistą, którą rozumiemy, czytamy, doświadczamy w codziennym życiu. Sprowadzamy ją dziś specjalnie dla Państwa do przestrzeni publicznej – do Galerii Handlowej Madison i zapraszamy w tę niezwykłą podróż po magicznym Gdańsku.  

Wystawa znajduje się na poziomie 0 Galerii, tuż przy strefie kawiarnianej Cukierni Sowa. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie można ogladać do końca marca.

O artyście:

Stanisław Składanowski artysta fotografik, urodzony 30 maja 1950 roku w Książniku. Od 1964 mieszka w Gdańsku. Fotografią zajmuje się od 1975 roku. Jest członkiem honorowym Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1988 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2007 r. do chwili obecnej pełni funkcję Prezesa Okręgu Gdańskiego ZPAF. Preferowane tematy fotografii: pejzaż, architektura, portret, akt oraz fotoreportaż – czego przykładem jest bogate archiwum strajków sierpniowych z 1980 i 1988 roku oraz wizyt Papieża J.P.II w Polsce i stanu wojennego – za co w roku 1982 od maja do lipca zostaje internowany w Strzebielniku. Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. W 2008 r. odznaczony przez Prezydenta R.P. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2010 uhonorowany nagrodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. W 2015 r. odznaczony przez Prezydenta R.P. Krzyżem Wolności i Solidarności. W swoim dorobku posiada kilkanaście albumów fotograficznych – m.in. o tematyce gdańskiej i ogólnopolskiej ukazujące piękno tych regionów.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *