Gadżety analne – przewodnik dla początkujących

Woman holding anal balls in bed

Seks analny, zwany niegdyś miłością grecką jest znany ludzkości od wieków. Już w starożytności uprawiano ten rodzaj stosunku, co więcej dość często uwieczniano go także na obrazach oraz w pismach. Jednak w dalszym ciągu jest to temat mocno kontrowersyjny. Umiejętne i delikatne podejście seksu analnego jest w stanie zapewnić kochankom sporo przyjemności, jednak siłowy i brutalny stosunek z pewnością zostawi traumę w psychice drugiego człowieka. Jeśli fascynuje was miłość francuska, a nie wiecie od czego zacząć, koniecznie przeczytajcie ten poradnik.

W jaki sposób używać gadżetów analnych? 

Aby stymulacja analna zapewniła kochankom przyjemne i komfortowe doznania erotyczne, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Błona śluzowa odbytu nie jest naturalnie nawilżona, dlatego przed każdym stosunkiem powinniśmy zadbać o odpowiednie nawilżenie zabawki i odbytu warstwą gęstego lubrykantu analnego. 

Zarówno wprowadzenie zabawki, jak i masaż powinien odbywać się w powoli, najlepiej w atmosferze relaksu. Przed każdym użyciem gadżetu, a także po skończonej zabawie należy wyczyścić go ciepłą wodą z mydłem, a następnie spryskać odpowiednim środkiem antybakteryjnym, który neutralizuje zapachy. Seks analny nie powinien odbywać się w pośpiechu, najlepszym rozwiązaniem jest stosunek w atmosferze relaksu. Nasz komfort przed rozpoczęciem zabawy może zwiększyć użycie gruszki do lewatywy – to łatwy i bezpieczny sposób na oczyszczenie miejsc intymnych. 

Zabawki analne – którą wybrać? 

Podobnie jak np. przy wibratorach – niezwykle ważny jest materiał, z którego wykonano konkretny gadżet. Powinien być on przede wszystkim nieporowaty, a także łatwy do utrzymania w higienicznej czystości. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się silikon lub szkło borokrzemowe. Przed zakupem gadżetów analnych, które znajdziemy m.in. w SexShop112.pl, warto zwrócić także uwagę na hipoalergiczność. Unikajmy zabawek lateksowych lub produktów o żelowej i galaretowatej strukturze, ponieważ są one siedliskiem bakterii. Dokładnie przyjrzyjmy się także podstawie, jej poszerzona budowa zabezpieczy nas przed zbyt głębokim wprowadzeniem do odbytu. 

Zestaw gadżetów dla początkujących 

Podczas pierwszych penetracji analnych najważniejsza jest zasada – nic na siłę. Idealnym gadżetem na dobry początek może okazać się zestaw korków analnych składających się np. z trzech elementów o różnej średnicy. Umożliwia on stopniowe przechodzenie od najmniejszego do największego rozmiaru i dostarczanie coraz to intensywniejszych doznań. Używanie tego rodzaju zabawek przygotowuje także do późniejszej penetracji penisem.

Najpopularniejsze zabawki analne 

Korki analne 

Korki analne to podstawowe gadżety wykorzystywane do miłości greckiej, a także masturbacji, seksu klasycznego oraz oralnego. Mają kulisty lub stożkowaty kształt zakończony szeroką podstawą. Podstawa pełni funkcję rolę uchwytu, który pomaga w wyjmowaniu, a także obracaniu. Szerokość korków waha się od 2 do ponad 4 centymetrów. Na rynku znajdziemy także modele wibrujące dostarczające dodatkowych doznań. 

Koraliki analne 

Koraliki analne składają się z połączonych ze sobą w szeregu wypustek o dowolnych rozmiarach, zakończonych uchwytem w formie “zawleczki”. Te gadżety przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn dostarczają powolnych, ale z drugiej strony intensywnych doznań podczas wprowadzania. Jeśli wyjmiemy je w trakcie orgazmu, wyraźnie wydłużą i wzmocnią szczytowanie.

Masażery prostaty 

Te gadżety charakteryzują się wyprofilowanym kształtem, który umożliwia łatwe dotarcie do męskiego punktu G, czyli gruczołu krokowego. Część masażerów oprócz wygiętej główki masującej prostatę posiada także w podstawie wypustkę masującą wrażliwy obszar pomiędzy jądrami i penisem tzw. perineum. Wykorzystywanie tych zabawek w seksie analnym wspomaga prawidłowe ukrwienie i funkcjonowanie prostaty, a także wzmacnia erekcję oraz potęguje doznania erotyczne. 

Seks analny nie definiuje orientacji seksualnej, on po prostu pozwala czerpać większą radość ze zbliżeń. Dzięki niemu otwieramy się także na nowe doświadczenia i przeżycia. Dostępne na rynku gadżety do miłości greckiej pomagają naprawdę dobrze się bawić. 

2.6/5 - (9 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *