Gadżety analne – przewodnik dla początkujących

magazynkobiet.pl - depositphotos 152165046 l 2015 - Gadżety analne - przewodnik dla początkujących
Woman holding anal balls in bed

Seks analny, zwany niegdyś miłością grecką jest znany ludzkości od wieków. Już w starożytności uprawiano ten rodzaj stosunku, co więcej dość często uwieczniano go także na obrazach oraz w pismach. Jednak w dalszym ciągu jest to temat mocno kontrowersyjny. Umiejętne i delikatne podejście seksu analnego jest w stanie zapewnić kochankom sporo przyjemności, jednak siłowy i brutalny stosunek z pewnością zostawi traumę w psychice drugiego człowieka. Jeśli fascynuje was miłość francuska, a nie wiecie od czego zacząć, koniecznie przeczytajcie ten poradnik.

W jaki sposób używać gadżetów analnych? 

Aby stymulacja analna zapewniła kochankom przyjemne i komfortowe doznania erotyczne, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Błona śluzowa odbytu nie jest naturalnie nawilżona, dlatego przed każdym stosunkiem powinniśmy zadbać o odpowiednie nawilżenie zabawki i odbytu warstwą gęstego lubrykantu analnego. 

Zarówno wprowadzenie zabawki, jak i masaż powinien odbywać się w powoli, najlepiej w atmosferze relaksu. Przed każdym użyciem gadżetu, a także po skończonej zabawie należy wyczyścić go ciepłą wodą z mydłem, a następnie spryskać odpowiednim środkiem antybakteryjnym, który neutralizuje zapachy. Seks analny nie powinien odbywać się w pośpiechu, najlepszym rozwiązaniem jest stosunek w atmosferze relaksu. Nasz komfort przed rozpoczęciem zabawy może zwiększyć użycie gruszki do lewatywy – to łatwy i bezpieczny sposób na oczyszczenie miejsc intymnych. 

Zabawki analne – którą wybrać? 

Podobnie jak np. przy wibratorach – niezwykle ważny jest materiał, z którego wykonano konkretny gadżet. Powinien być on przede wszystkim nieporowaty, a także łatwy do utrzymania w higienicznej czystości. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się silikon lub szkło borokrzemowe. Przed zakupem gadżetów analnych, które znajdziemy m.in. w SexShop112.pl, warto zwrócić także uwagę na hipoalergiczność. Unikajmy zabawek lateksowych lub produktów o żelowej i galaretowatej strukturze, ponieważ są one siedliskiem bakterii. Dokładnie przyjrzyjmy się także podstawie, jej poszerzona budowa zabezpieczy nas przed zbyt głębokim wprowadzeniem do odbytu. 

magazynkobiet.pl - depositphotos 292258806 l 2015 1024x682 - Gadżety analne - przewodnik dla początkujących

Zestaw gadżetów dla początkujących 

Podczas pierwszych penetracji analnych najważniejsza jest zasada – nic na siłę. Idealnym gadżetem na dobry początek może okazać się zestaw korków analnych składających się np. z trzech elementów o różnej średnicy. Umożliwia on stopniowe przechodzenie od najmniejszego do największego rozmiaru i dostarczanie coraz to intensywniejszych doznań. Używanie tego rodzaju zabawek przygotowuje także do późniejszej penetracji penisem.

Najpopularniejsze zabawki analne 

Korki analne 

Korki analne to podstawowe gadżety wykorzystywane do miłości greckiej, a także masturbacji, seksu klasycznego oraz oralnego. Mają kulisty lub stożkowaty kształt zakończony szeroką podstawą. Podstawa pełni funkcję rolę uchwytu, który pomaga w wyjmowaniu, a także obracaniu. Szerokość korków waha się od 2 do ponad 4 centymetrów. Na rynku znajdziemy także modele wibrujące dostarczające dodatkowych doznań. 

Koraliki analne 

Koraliki analne składają się z połączonych ze sobą w szeregu wypustek o dowolnych rozmiarach, zakończonych uchwytem w formie “zawleczki”. Te gadżety przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn dostarczają powolnych, ale z drugiej strony intensywnych doznań podczas wprowadzania. Jeśli wyjmiemy je w trakcie orgazmu, wyraźnie wydłużą i wzmocnią szczytowanie.

Masażery prostaty 

Te gadżety charakteryzują się wyprofilowanym kształtem, który umożliwia łatwe dotarcie do męskiego punktu G, czyli gruczołu krokowego. Część masażerów oprócz wygiętej główki masującej prostatę posiada także w podstawie wypustkę masującą wrażliwy obszar pomiędzy jądrami i penisem tzw. perineum. Wykorzystywanie tych zabawek w seksie analnym wspomaga prawidłowe ukrwienie i funkcjonowanie prostaty, a także wzmacnia erekcję oraz potęguje doznania erotyczne. 

Seks analny nie definiuje orientacji seksualnej, on po prostu pozwala czerpać większą radość ze zbliżeń. Dzięki niemu otwieramy się także na nowe doświadczenia i przeżycia. Dostępne na rynku gadżety do miłości greckiej pomagają naprawdę dobrze się bawić. 

Gadżety analne – przewodnik dla początkujących
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *