Fototapeta z miastem – przepis na salon z zachwycającym widokiem

Paryż, Londyn czy Nowy Jork? A może Praga, Tokio lub Budapeszt? W jakim mieście chciałabyś zamieszkać, a w którym wolałabyś spędzać tylko swój urlop? Każde z nich znajduje się teraz na wyciągnięcie Twojej ręki. Relaksując się na kanapie w salonie, czytając gazetę przy stole, a także pijąc wieczorną herbatę i planując, co musisz zrobić na następny dzień, będziesz mogła się rozkoszować zachwycającą panoramą lub kameralnym zaułkiem. W tym celu jest Ci potrzebna efektowna fototapeta. Miasto Twoich marzeń jest bliżej, niż myślisz!

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie: w jakich wnętrzach sprawdzi się wielkomiejska fototapeta. Miasto pełne wieżowców, nowoczesnych budynków i ruchliwych ulic będzie się doskonale prezentować w nowoczesnych i industrialnych aranżacjach. Jeśli jednak nasz salon odznacza się tradycyjnym wystrojem, wówczas powinniśmy poszukać przedstawień, ukazujących zabytkowe obiekty lub malownicze zaułki starożytnych miasteczek. Dekoracja ściany musi bowiem współgrać z estetyką, jaka panuje w urządzanym pokoju.

Przeglądając dostępne w sklepach internetowych wzory, znajdziemy setki zachwycających przedstawień. I choć montaż nie jest trudny, najwięcej dylematów czeka nas przy wyborze samej fototapety. Uliczki miast, nocna panorama, a może słynny zabytek? Zobaczmy, jakie możliwości na nas czekają.


Sklep Myloview

Spacerem po ulicach

Jeśli dysponujemy dużym, przestronnym salonem i zależy nam na tym, by nadać mu przytulnego charakteru, to ścienne dekoracje nadają się w tym celu idealnie. Zamiast widoku z lotu ptaka, który wprowadzi do pokoju wrażenie dodatkowej głębi, poszukajmy kameralnego zakątka prosto z Paryża lub Rzymu. Decydując się na miejski akcent, wcale nie musimy wybierać słynnego zabytku czy dobrze wszystkim znanego miejsca. By poczuć prawdziwy klimat danej metropolii, musimy zejść z największych ulic, ominąć turystyczne punkty i zawitać do zaułków, które nie są opisane w przewodnikach. Wąskie, paryskie uliczki, przy których znajdują się urokliwe kawiarenki lub piekarnie, gdzie wypieka się bagietki i maślane croissanty, wprowadzą francuski szyk do naszej aranżacji. Drugą propozycją są włoskie fototapety. Uliczki miast takich jak Rzym czy Neapol pozwolą nam się cieszyć ciepłym, śródziemnomorskim klimatem przez cały rok.

Wyprawa na drugi brzeg

Metropolie leżące nad rzekami, odznaczają się wyjątkowym klimatem między innymi za sprawą spektakularnych mostów. Jeśli w naszym salonie brakuje wyrazistego akcentu dekoracyjnego, dominanty, która nadaje całej aranżacji charakteru, to mamy znakomite rozwiązanie, którym są wizerunki słynnych mostów. Najchętniej wybieranym wzorem jest oczywiście Most Brookliński w Nowym Jorku. Jego rozpoznawalna na całym świecie sylwetka będzie perfekcyjnie wyglądać w industrialnym wystroju. Możemy wybrać przedstawienie, ukazujące konstrukcję na tle miasta lub zdecydować się na kadr, prezentujący zaledwie jej fragment. Jeśli zależy nam na oryginalnej ozdobie, w zasięgu ręki znajdują się unikalne fototapety. Miasta nocą prezentują się zupełnie inaczej niż za dnia. To jak dwie strony tego samego medalu. Jeśli więc urządzamy jasny i dobrze doświetlony salon, wybierzmy wizerunek nowojorskiego mostu na tle nocnej panoramy miasta.

Przelotem nad miastem

W sytuacji, gdy nasz salon nie jest tak duży, jak byśmy tego chcieli, możemy sięgnąć po jedno proste rozwiązanie, które pomoże nam go optycznie powiększyć. Jest to przestrzenna fototapeta. Panorama miasta widziana z lotu ptaka, sprawi, że nawet kameralny pokój zyska optycznie kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Na jaką metropolię się zdecydować? Wszystko zależy od naszego gustu. Możemy sięgnąć po panoramę Nowego Jorku ze Statuą Wolności, Paryża ze strzelistą Wieżą Eiffla, Londynu z charakterystycznym kołem młyńskim lub Tokio z górującą nad zabudowaniami wieżą Tokyo Skytree. By efekt powiększenia był jak najlepszy, zrezygnujmy z nocnych widoków, decydując się raczej na jasne przedstawienia. Doskonale będzie się prezentować wizerunek miasta na tle wschodzącego słońca. Zabarwione na złoto niebo sprawi, że salon się rozjaśni, a cała aranżacja nabierze lekkości.

Dekorując mieszkanie warto sięgać nie tylko po takie ozdoby, które są akurat w modzie. Najlepsze efekty osiągniesz, gdy będziesz kierować się swoim własnym gustem. Zastanawiając się nad tym, jaką metropolię wybrać, pomyśl, czy któraś z nich ma dla Ciebie wyjątkowe znaczenie lub wiążą się z nią miłe wspomnienia. W ten sposób zyskasz wystrój, który będzie nie tylko piękny, ale także wartościowy.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *