Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg – wybieraj to, co najlepsze

Gdy właśnie spodziewasz się dziecka, już wiesz lub wkrótce się dowiesz, że sklepy z artykułami dla niemowląt to prawdziwe kopalnie skarbów. Można spędzać w nich całe dnie! Bogactwo wzorów i kolorów zachwyci nawet najbardziej wybrednych rodziców. Pamiętaj jednak, że o ile kolor bodziaków to tylko względy estetyczne i kwestia gustu, to bezpieczeństwo twojego dziecka jest wartością bezwzględną. Dlatego dobrze dobrany fotelik samochodowy 0-13 kg to coś, nad wyborem czego warto pochylić się dłużej. 

Fotelik dla niemowlaka musi być dobrze dopasowany 

Pamiętaj – jeśli planujesz kupować fotelik samochodowy 0-13 kg, wybierz się do sklepu swoim samochodem. Dokładnie tym, którym będziesz woził swojego dziecko. Każdy prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że bezpieczne foteliki samochodowe to te dopasowane do wagi, wzrostu i wieku dziecka, ale czy wiedziałeś, że muszą pasować również do auta, w którym będą montowane? Bez obaw, do każdego modelu da się coś dobrać.

Zanim wybierzesz się do któregoś sklepu, upewnij się, że pracują w nim specjaliści. To ważne, by były to nie tylko osoby z pasją, ale przede wszystkim przeszkoleni pracownicy, którzy mają cierpliwość do rzetelnego sprawdzania, który fotelik samochodowy 0-13 kg będzie najlepszy. Jeśli zauważysz na miejscu, że konsultant wykonuje swoją pracę „po łebkach”, od razu jedź gdzie indziej. Chodzi bowiem o bezpieczeństwo twojego niemowlaka. 

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg – przede wszystkim bezpiecznie i wygodnie 

Najważniejsze, gdy wybierasz fotelik dla niemowlaka, jest bezpieczeństwo, które łupina daje twojemu dziecku. Nie kieruj się przy wyborze odległościami, które najczęściej pokonujecie autem. Odległość nie ma najmniejszego znaczenia, bo do kolizji drogowej może dojść także tuż pod blokiem. Może się ona zdarzyć nawet w garażu – dlatego tak ważne jest to, jaki fotelik 0-13 kg wybierzesz. 

Jeśli szukasz czegoś sprawdzonego, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę fotelik dla niemowlaka BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size. Posiada wbudowany pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber™, który chroni najbardziej wrażliwe części ciała twojego maluszka. Dzięki specjalnym materiałom i innowacyjnej konstrukcji wyróżniającej się różnymi strefami elastyczności, absorbuje siły w momencie zderzenia bocznego. To sprawia, że ten fotelik samochodowy 0-13 kg dba o twoje dziecko podczas nieprzewidywalnych sytuacji na drodze. 

Pamiętaj także, że noworodek potrzebuje fotelika, który zapewni mu właściwą pozycję. Chodzi o to, by leżał w miarę płasko, a jego główka nie opadała. Zwróć więc uwagę, czy wybrany przez ciebie fotelik 0-13 kg został wykonany z wysokiej jakości materiałów i czy posiada specjalną wkładkę dla noworodka. Tylko wtedy możesz być pewny, że twoje dziecko jest wygodnie i bezpiecznie otulone podczas jazdy. 

Najdelikatniejszą częścią ciała niemowlęcia jest jego główka. I to właśnie ją w szczególny sposób musi chronić wybrany przez ciebie fotelik samochodowy 0-13 kg. Upewnij się, czy zapewnia jej właściwą ochronę, ale także daje niezbędną przestrzeń i nie uciska. 

Fotelik dla niemowlaka

Praktyczne rozwiązania górą

Prawidłowo dobrany fotelik samochodowy 0-13 kg, który jest zamontowany we właściwy sposób, to prawdziwy skarb. Pamiętaj jednak, by w trakcie dłuższych podróży zatrzymywać się średnio raz na 1,5-2 godziny i wyjąć wtedy z niego maluszka. Powinien poleżeć przez kilkanaście minut na czymś zupełnie płaskim, by nie wpłynęło to na jego prawidłowy rozwój. Jednak jednocześnie zwracamy twoją uwagę na fakt, by wybierać foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg, które można zamontować na stelażu wózka.

To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, które natychmiast doceniają rodzice. Każdy czasem potrzebuje na szybko wyskoczyć po coś do sklepu, a wtedy okazuje się, że… dziecko zasnęło w czasie drogi! Możesz je obudzić i liczyć się z bardzo złym samopoczuciem i krzykiem, lub bez trudu wpiąć w adaptery. Gdy więc kupujesz fotelik dla niemowlaka, warto zgrać to w czasie z wyborem wózka. 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *