Fit Lublin – jak dobrać catering dietetyczny do własnych potrzeb?

Moda na catering dietetyczny rozpoczęła się od diet pudełkowych dla osób odchudzających się. Obecnie szeroki asortyment pomaga zdrowo odżywiać się wszystkim – zarówno młodszym, jak i starszym osobo, zdrowym i schorowanym, sportowcom i wegetarianom i innym. Catering dietetyczny w Lublinie też zdobył swoje miejsce. Jak bardzo jest elastyczny? Czy może się nim znudzić? Poniżej podajemy kilka faktów. 

Catering dietetyczny w Lublinie – ile kcal potrzeba?

Ideą cateringów dietetycznych jest pomoc osobom bez doświadczenia w dietetyce, w zdobyciu wartościowego posiłku. Przy zakupie zestawu zwykle potrawy są tak zbilansowane, aby dostarczyły odpowiedniej dawki energii dla osoby zamawiającej. Aby to ułatwić poszczególne sklepy internetowe tworzą szeroką ikonografię, a także dzielą poszczególne diety na grupy docelowe. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać ile kcal należy dostarczyć organizmowi. Gdyby jednak przyszło wybierać posiłek według wartości energetycznej, zdrowe osoby mogą poczynić pewne założenia. Np.:

  • kobiety potrzebują mniej energii z pożywienia
  • osoby starsze jedzą mniej 
  • zapotrzebowanie energetyczne jest zależne od aktywności fizycznej. 

Biorąc pod uwagę powyższe, musimy jeszcze sprecyzować próg wyjściowy. Dla kobiety o średniej aktywności, przy siedzącym trybie życia byłoby to 2200 kcal. Dla mężczyzny o tych samych parametrach – 2700 kcal. Catering dietetyczny w Lublinie pomaga wprowadzić do życia zoptymalizowaną dietę.

Catering dietetyczny dla odchudzających się

Dla osób odchudzających się, dieta oznacza przede wszystkim dwie rzeczy. Po pierwsze, jest to zmiana przyzwyczajeń, a po drugie – dostarczanie mniejszej ilości kalorii niż potrzebuje organizm do przetrwania dnia. W praktyce największym problemem w skutecznym odchudzaniu jest uczucie monotonii, brak pomysłów na nowe, ciekawe dania i w efekcie wracanie do starych nawyków. Catering dietetyczny w Lublinie nie wymaga poświęcania czasu na gotowanie, wymyślanie kolejnych dań. Nie trzeba nawet chodzić do sklepu i wyszukiwać produktów, ponieważ dostarczany jest pod drzwi domu. 

Czy można zamówić tylko obiad w cateringu dietetycznym?

Jak najbardziej tak. W cateringu dietetycznym na terenie Lublina niekiedy szykuje się jednodaniowe posiłki. Często zamawiają je osoby pracujące, które chcą zjeść pożywny posiłek podczas pracy, a nie mają możliwości gotowania w przerwie w pracy. Takie rozwiązanie wychodzi niejednokrotnie korzystniej niż gdyby zamówić posiłek w restauracji. Odchodzi też czas oczekiwania na wykonanie potrawy. Do podgrzania obiadu wystarczy kuchenka mikrofalowa, która zwykle jest podstawowym wyposażeniem pomieszczenia socjalnego w pobliżu biur.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *