Elektryczna szczoteczka do zębów! Zalety ich używania

Piękny i zdrowy uśmiech jest marzenie wielu ludzi. Aby móc się nim cieszyć, ważne są  zarówno regularne wizyty u stomatologa, jak również odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej. To ostanie  wiąże się między innymi  z sięgnięciem po odpowiednie środki do szorowania zębów, w tym także szczoteczkę. Większość wybiera oczywiście manualną, z racji ceny, ale stomatolodzy coraz częściej rekomendują używanie szczoteczki elektrycznej. Czy warto wydać znacznie więcej?

Dokładne czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Jedną z niezaprzeczalnych zalet, które przemawiają na korzyść szczoteczki elektrycznej jest to, że dociera ona w trudno dostępne miejsca. Za sprawą mniejszej główki, czyści zarówno siódemki, jak i ósemki, co przy użyciu szczoteczki manualnej jest trudne, albo po prostu niemożliwe. Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki szybszej pracy ( szczoteczka elektryczna w ciągu minuty wykonuje od 5.600 ruchów czyszczących do aż 40.000, manualna tylko 200) przy jej użyciu jesteśmy w stanie usunąć bardzo dokładnie płytkę nazębną, również z przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dziąsłowych.

Niesamowita oszczędność czasu

Używając szczoteczki elektrycznej oszczędzamy, tak cenny dziś czas. Większość tych urządzeń ma wbudowany zegar, który informuje, że po 2 minutach możemy skończyć mycie, co w przypadku manualnej nie jest realne. Tu czasu trzeba pilnować. Choć to wydaje się nieprawdopodobne, to oszczędzamy również pieniądze. Szczoteczki elektryczne do najtańszych nie należą, ich ceny zaczynają się już od 70 zł. Więcej można zobaczyć na https://www.meru.pl/. Jednak ich używanie przyczynia się do lepszej higieny jamy ustnej, a zatem do minimalizacji ilości ubytków, a co za tym idzie zmniejszeniem wydatków na leczenie zębów.

Świetna dla dzieci i dorosłych

Szczoteczek elektrycznych mogą używać, zarówno dorośli, jak i dzieci. W przypadku tych drugich to nie tylko frajda, ale również pewność, że ząbki zostaną dokładnie wyczyszczone. Wiadomo powszechnie, że dzieci nie palą się do ich mycia. Szczoteczki elektryczne są też przydatne w przypadku dzieci niepełnosprawnych, kiedy to czyszczenie może być szczególnie utrudnione.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *