Dzieje się w styczniu – kalendarium Mademoiselle

Kobiecy Biznes Pełną Parą – wykłady, warsztaty, wymiana doświadczeń

8 I

Inkubator Starter w Gdańsku

Czym jest „Kobiecy Biznes Pełną Parą”? To projekt zainspirowany ponad 5-letnią pracą ze społecznością Kobiet, które są gotowe na krok w kierunku własnej firmy. Ale czasem jeszcze się boją, nie wiedzą, czy to już ten moment lub po prostu nie wiedzą, od czego i jak zacząć Co Cię czeka na spotkaniu? 4 merytoryczne wykłady z 4 kluczowych obszarów życia firmy: marketing, finanse i księgowość, promocja firmy w Internecie, work life balance, zarządzanie czasem i stresem.

Grupa wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy

8, 15, 22 i 29 I

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku

Oddział w Gdańsku zaprasza na psychoedukacyjną grupę wsparcia dla mieszkanek Gdańska z doświadczeniem przemocy, które doświadczają przemocy, chcą zdobyć wiedzę o mechanizmach przemocy i swoich prawach, dowiedzieć się, jak chronić przed przemocą siebie i swoich bliskich, uzyskać wsparcie oraz poznać inne kobiety będące w podobnych sytuacjach. Jeżeli doświadczasz jakiejkolwiek formy przemocy, niepokoi cię sposób, w jaki jesteś traktowana, poszukujesz wsparcia i wzmocnienia, chcesz skończyć z poczuciem osamotnienia i izolacji, koniecznie przyjdź!

Bezpłatne konsultacje z wizażystką

11, 18 i 25 I

Galeria Madison w Gdańsku

Trendy makijażowe na 2020 rok, porady kosmetyczne, konsultacje w zakresie wizażu i stylizacji – to wszystko znajdziecie drogie Panie w Galerii Madison na stoisku Beauty Art. Są to bezpłatne konsultacje z wizażystkami szkoły Beatu Art, które opowiedzą Paniom o najnowszych trendach makijażowych, wykonają profesjonalne makijaże, dobiorą odpowiednie kosmetyki czy też podpowiedzą, jak dobrać odpowiedni make-up do pracy, na rodzinną uroczystość czy wieczorny bankiet. Stoisko wizażystek Beauty Art znajdziecie na parterze Galerii Madison, tuż obok salonu Orsay.

28. Finał WOŚP w Gdańsku

12 I

Plac Solidarności w Gdańsku

WOŚP znów dzieli się dobrem! Najogólniej mówiąc – w tym roku będą zbierane fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Światełko dla Prezydenta Pawła Adamowicza

13 I

Targ Węglowy w Gdańsku

Światełko dla Prezydenta Pawła Adamowicza. Pamiętamy! O 19:55 zapalamy swoje światełko dla Prezydenta Pawła Adamowicza – latarki, telefony. Ze względów bezpieczeństwa nie zapalamy zniczy i zimnych ogni. O 20:00 schowamy swoje telefony, latarki i dopiero odpalimy swoje znicze, ruszając spokojnie ulicą Długą i Długim Targiem w kierunku wody, symbolu życia. Zrobimy wszyscy wspólnie Spacer Gdańszczan ze światełkiem dla Prezydenta. Przejdziemy główną ulicą Gdańska na Most Zielony, tam ułożymy piękne serce ze zniczy dla Prezydenta Miasta Gdańska.

Żona potrzebna od zaraz…

20 I

Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni

Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak żony. Szczególnie jeśli jej posiadanie jest warunkiem do osiągnięcia lukratywnego awansu zawodowego, a nasz szef osobiście pragnie ją poznać podczas kolacji w naszym domu… Zatem – żona potrzebna od zaraz! Jednak okazuje się, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich.

Lot nad kukułczym gniazdem

24-26 I

Teatr Miejski w Gdyni

Oparta na kultowej powieści sztuka teatralna mówiąca o tym, że warto strzec wolności osobistej i prawa do podejmowania samodzielnych decyzji. Do szpitala psychiatrycznego trafia charyzmatyczny Randle Patrick McMurphy, złodziej i przestępca, który w ten sposób chce uniknąć więzienia. Z miejsca ustala nowe porządki i wypowiada wojnę despotycznej Siostrze Ratched. Zaczyna się wyścig, w którym, choć odmieni się życie kilku pacjentów, to będą też ofiary…

Kortez przedpremierowo

27 I

Teatr Muzyczny w Gdyni

Kortez ponownie wyrusza w trasę koncertową, podczas której zagra przedpremierowo piosenki z nadchodzącej, nowej płyty. Koncerty odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach. W zbliżającym się sezonie – jak co roku – Kortez z zespołem wybiera się w trasę koncertową po całej Polsce. Tym razem jednak poza piosenkami, które publiczność zna i lubi, zaprezentuje też przedpremierowo materiał, który znajdzie się na jego trzeciej płycie.

Pink Floyd History

27 I

Gdynia Arena w Gdyni

Przenieś się w czasie i weź udział w wędrówce przez ponad 50 lat historii legendarnego zespołu Pink Floyd. Pink Floyd History już niebawem po raz pierwszy zagości w Polsce! Jeden z najlepszych tribute bandów zaprezentuje pełne emocji show. Czeka nas niesamowita muzyczna podróż od psychodelicznych brzmień z początków kariery, aż po utwory z nurtu rocka progresywnego. Koncerty Pink Floyd History będą opatrzone zjawiskową oprawą wizualną, potęgująca wyjątkową atmosferę muzyki Pink Floydów. Porywająca gra świateł, hipnotyzujące projekcje i mapping zilustrują artystyczne idee, jakie przyświecały różnym etapom twórczości.

Metallica symfonicznie

28 I

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie – wyjątkowy projekt na 15 koncertach w Polsce! Wystąpi SCREAM INC. jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna „Orion”. Na koncercie usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie „Metallica S&M”. To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu!

Cirque du Soleil: Crystal

30 I – 2 II

Ergo Arena w Sopocie

Cirque du Soleil powraca do Polski ze wspaniałym arenowym show: CRYSTAL! Oszałamiająca produkcja zabierze publiczność w podróż do zagadkowego, skutego lodem świata, gdzie różnorodnym technikom łyżwiarstwa towarzyszą nieprawdopodobne akrobacje w powietrzu. Spektakl w reżyserii Shany Carroll oraz Sebastiena Soldevili opowiada historię Crystal – młodej dziewczyny, zdającej się nie pasować do otaczającego jej środowiska. Kiedy przypadkowo wpada do zamarzniętego stawu, pod jego taflą znajduje alternatywną wersję własnego życia.

Serca na odwyku

30 I

Scena Teatralna NOT w Gdańsku

To broadwayowski hit komediowy, w którym bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod… Aktorzy tego spektaklu to genialni artyści komediowi, grający w wielu hitach teatralnych i filmowych.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *