Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – koncert

Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Unikatowy koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Koncert, który pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch isntrumentów: gitary i głosu. W programie: najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujacych interpretacjach.

Dorota Miśkiewicz swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest niezliczona. Współpracowała i koncertowała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, Tomaszem Stańko, Nigelem Kennedym, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Louisem Winsbergiem czy Stefano Bollanim.

Nagrała cztery, solowe płyty: “Zatrzymaj się”, “Pod rzęsami”, “Caminho”, “ALE”, „Best of“. Przygodą była dla niej współpraca z zespołem Kwadrofonik. Ich wspólna płyta „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” zyskała status złotej płyty i nominację do Fryderyka. Ostatnia, bestselerowa płyta „piano .pl“ wydana na CD, DVD i winylu jest zwieńczeniem jej poszukiwań interpretacyjnych i hołdem złożonym polskiej pianistyce.

Marek Napiórkowski – gitarzysta, kompozytor. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami, m.in. z: Patem Metheny, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Angelique Kidjo, Clarencem Pennem, Gregoirem Maretem, Sugarem Blue, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim.

Nagrał cztery solowe płyty. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany Jazzowym Gitarzystą Roku 2013. Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma „Jazz Forum”. Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Korei, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, a także z: Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz. Tworzy muzykę do teatru i wciąż poszukuje nowych brzmień.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Al. Mamuszki 2, Sopot

cena biletu: 75zł

29.07 – 18.00 – Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – koncert

29.07 – 20.00 – Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski – koncert

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *