Detoksykacja pomaga w szybkim pozbyciu się trucizny z organizmu

Każdego dnia stykamy się z wieloma substancjami, które wpływają na stan naszego zdrowia. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych w naszej kulturze jest alkohol etylowy. Według danych WHO rocznie z przyczyn powiązanych z jego nadużywaniem umiera 210 000 Europejczyków. Odpowiada także za co czwarty zgon w młodym wieku. Na poprawę swojej kondycji nigdy nie jest za późno. Coraz większą popularnością cieszy się odtruwanie organizmu z alkoholu przeprowadzane przez prywatne firmy. Ten prosty i szybki zabieg umożliwia nie tylko błyskawiczne polepszenie komfortu życia, ale również zapobiega rozwojowi wielu schorzeń wynikających z nadużywania tej substancji.

Odtrucie alkoholowe – ulga dla zdrowia

Choć zwykle skutki nadużycia alkoholu kojarzą nam się bezpośrednio z wyjątkowo nieprzyjemnymi objawami towarzyszącymi kacowi, wiele z nich oddziałuje na organizm w zdecydowanie bardziej długofalowy sposób. Przekłada się nie tylko na gorsze samopoczucie, ale może również sprzyjać rozwojowi poważnych chorób, w tym marskości wątroby, zapaleniu żołądka, polineuropatii czy miopatii. Poza tym onkolodzy szacują, że nadużywanie etanolu może być powodem nawet 4% chorób nowotworowych. Jeżeli sięganie po kieliszek zdarza się zdecydowanie zbyt często, a na dodatek towarzyszy mu również niezdrowy tryb życia, warto pomyśleć o sposobach na przywrócenie organizmowi równowagi. Najskuteczniejszym z nich jest odtrucie alkoholowe, oferowane m.in. przez firmę KacDoktor.pl, zajmującą się prywatnym odtruwaniem po alkoholu i innymi zabiegami pozwalającymi na odzyskanie pełni sprawności i kompleksowe oczyszczenie organizmu.

Co to jest detoksykacja alkoholowa?

W trakcie odtruwania organizmu z alkoholu pacjentowi podaje się zestaw substancji, które pozwalają na pozbycie się zróżnicowanych przyczyn złego samopoczucia i zatrucia organizmu. Przede wszystkim odwodniony organizm otrzymuje elektrolity utracone w wyniku nadużycia etanolu. Poza tym w kroplówce znajdują się również duże dawki magnezu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania m.in. układu nerwowego. Efekt detoksykacyjny udaje się osiągnąć dzięki antyoksydantom, w tym dużym dawkom witaminy C czy koenzymowi Q10. Oprócz tego w kroplówce znajdują się również zestawy leków przeciwwymiotnych, przeciwbólowych i uspokajających. Najlepsze preparaty do odtrucia alkoholowego zawierają również ornitynę: aminokwas kluczowy dla szybkiej regeneracji wątroby.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Dzięki szybko przyswajalnym substancjom i odpowiednio zbilansowanym preparatom odtrucie alkoholowe pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt już w ciągu kilkudziesięciu minut. Co ważne: zabieg może mieć miejsce bezpośrednio w domu pacjenta lub w innym miejscu, w którym będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Często w ciągu następnych dni po prywatnym odtruciu alkoholowym zaleca się także stosowanie dodatkowych leków i suplementów, dzięki którym możliwe staje się uzyskanie jeszcze lepszego efektu i kompleksowe odtrucie organizmu. Doświadczeni medycy wiedzą najlepiej, co podać alkoholikowi na odtrucie, dlatego też w przypadku mierzenia się z tą chorobą ich obecność jest niezbędna.

Prywatne odtrucie alkoholowe – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na współpracę z firmą zajmującą się odtruciem alkoholowym, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej doświadczenie. Tylko podmioty zatrudniające profesjonalnych medyków są w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo i właściwe podejście do pacjenta. Chociaż odtruwanie po alkoholu nie wiąże się z większym ryzykiem i nie jest bolesne, przeprowadzenie odpowiedniego wywiadu i badania pozwala na zastosowanie odpowiedniego zestawu i wydanie dalszych zaleceń. To szczególnie ważne w przypadku osób, które mają inne problemy ze zdrowiem lub mierzą się także z chorobą alkoholową i zależy im na podjęciu skutecznej terapii leczenia uzależnienia.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *