Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermatologii nie zajmuje się ona leczeniem chorób. Jest to dziedzina, która rozwija się w kierunku poprawy wyglądu, by móc nadać skórze wspaniały wygląd oraz ją odmłodzić. Współczesna dermatologia ma naprawdę szerokie możliwości. Bowiem gabinety estetyczne oferują różne zabiegi, począwszy od tych, które wykonuje się bardzo szybko, aż po te, które będą wymagały potem rekonwalescencji.

Do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów należą peelingi, które pozwalają poprawić koloryt skóry oraz wyrównać drobne zmarszczki, a także zabiegi laserowe oraz botoks. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a ich ceny mogą być różne. Zależy to przede wszystkim od rodzaju usługi, a także miejsca, w którym zostaną wykonane.

Dermatologia estetyczna pomaga również osobom borykającym się z niedoskonałościami ciała, które często powodują kompleksy oraz zaniżają poczucie własnej wartości, zwłaszcza u kobiet. Dziedzina ta pozwala nie tylko na poprawę wyglądu, ale także samooceny i samopoczucia.

Czym zajmuje się dermatolog estetyczny?

Jest to osoba, która zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów estetycznych oraz konsultacji z pacjentem w tym zakresie. Wszystkie usługi z medycyny estetycznej muszą być wykonane wyłącznie pod okiem specjalisty z tej dziedziny, który posiada prawo do wykonywania danego zawodu. Zabiegi typu lifting czy przeszczep włosów wymagają nacięć chirurgicznych, zatem musi to wykonać osoba, która jest odpowiednio wykwalifikowana w tym zakresie.

Dobry dermatolog to osoba, która potrafi odpowiednio dopasować zabiegi do potrzeb pacjenta oraz wykona je skutecznie. Zawsze przed wykonaniem danej usługi specjalista przedstawia listę ewentualnych powikłań, może również odmówić przeprowadzenia jej, jeśli u osoby występują przeciwwskazania.

Najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej

Venus Legacy jest najlepszym sposobem na walkę z cellulitem, który ujędrni ciało, zmniejszy obwód sylwetki oraz zredukuje obrzęki. Nici liftingujące odpowiedzialne są głównie za poprawienie owalu twarzy, wygładzenie skóry szyi i uniesienie brwi. Wolumetria bez ingerencji chirurgicznej pozwala wymodelować twarz przy pomocy kwasu hialuronowego lub polimlekowego. Mikrodermabrazja to mechaniczne ścieranie naskórka praktycznie w każdej części ciała, a jej głównym celem jest poprawa kolorytu i gładkości skóry, dotlenia również tkanki.

Laserowe usuwanie blizn, które potrafią być ogromnym kompleksem, zwłaszcza jeśli szpecą twarz. Zabieg skuteczny również w usuwaniu blizn potrądzikowych. Mezoterapia, którą wykonuje się na różnych częściach ciała, pobudza i regeneruje poszczególne partie poprzez mikronakłucia, dzięki którym można także usunąć cellulit. Powiększenie ust kwasem hialuronowym – bezpieczny i przyjazny kwas, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Po wprowadzeniu go do ust wargi stają się pełne i zmysłowe oraz gładkie. Taki efekt może się utrzymać przez rok.

Wypełnianie zmarszczek botoksem polega na blokowaniu impulsów nerwowych przy wykorzystaniu popularnej i bezpiecznej toksyny botulinowej, który zapobiega powstawaniu zmarszczek. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, a efekt utrzymuje się nawet do pół roku.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *