Czy warto stosować reduktory tłuszczu?

Nadwaga i otyłość to problem, który dosięga wiele osób, pomimo iż mamy dostęp do bogatych źródeł wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Jak odżywiać się zdrowo dowiadujemy się z czasopism, internetu, mediów społecznościowych. Reduktory tłuszczu pozwalają przyspieszyć proces odchudzania. Jak działają i czy są bezpieczne?

Suplementy diety w postaci spalaczy tłuszczu mają za zadanie przyspieszenie metabolizmu i zwiększenie spalania tłuszczu poprzez podniesienie wydatku energetycznego. Jednocześnie reduktory tłuszczu hamują uczucie głodu, oraz usprawniają trawienie tłuszczów, białka i węglowodanów. Jednak nie mogą one całkowicie zastąpić zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Suplementy diety same w sobie nie spowodują utraty wagi. Nie dajmy się wciągnąć w pułapkę zażywania reduktorów tłuszczu bez jednoczesnej eliminacji złych nawyków żywieniowych. Jak stosować spalacze zdrowo i skutecznie?

Reduktory tłuszczu – sposób działania

Jak wskazuje nazwa, reduktory tłuszczu mają za zadanie zwiększyć tempo spalania niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. W wyniku działania składników suplementu, takich jak na przykład kofeina i wiele naturalnych ekstraktów roślinnych, organizm zaczyna produkować ciepło, czyli pobierać energię z zalegających komórek tłuszczowych. W tym procesie właśnie tkanka tłuszczowa jest redukowana.

Spalacze tłuszczu jednocześnie poprawiają wydolność organizmu i podnoszą aktywność psychoruchową. Dzięki nim mamy więcej energii, mniej odczuwamy zmęczenie, jesteśmy pobudzeni i zdolni do dłuższego i intensywniejszego treningu.

Działanie reduktorów tłuszczu jest wspomagające. Efekty osiągniemy tylko wówczas, gdy połączymy je z treningiem i zbilansowaną dietą. Bardzo cenna jest ich rola motywacyjna. Spalacze tłuszczu dodają energii i wspierają nasze wysiłki w drodze do wymarzonej sylwetki w kryzysowych sytuacjach.

Kiedy warto stosować spalacze tłuszczu?

Jeśli dopiero rozpoczynamy odchudzanie, nie skupiajmy się od razu na suplementach diety. Na początek zaplanujmy zmiany w żywieniu i rozpoczęcie systematycznych treningów. Bez wyrobienia sobie prawidłowych nawyków, wprowadzenia zasad zdrowego stylu życia, działanie spalaczy tłuszczu będzie mniej efektywne. Im dłużej trenujemy, tym reduktory tłuszczu będą skuteczniej wspomagać odchudzanie bez stosowania restrykcyjnej diety. Aby dobrać odpowiedni dla siebie suplement, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Jak bezpiecznie stosować reduktory tłuszczu?

Reduktory tłuszczu nie wpływają negatywnie na zdrowie, jeśli stosujemy je zgodnie z wytycznymi producenta umieszczonymi na opakowaniu. Przekraczanie sugerowanej dawki absolutnie nie przyspieszy odchudzania, a może nadmiernie podnieść tętno i spowodować problemy ze snem. Pamiętajmy o konsultacji z lekarzem, gdy mamy problemy z układem krążenia. Kupujmy suplementy renomowanych firm, u oficjalnych dystrybutorów. Reduktorów nie powinny stosować osoby z zaburzeniami neurologicznymi, chore na cukrzycę, a także kobiety w ciąży i karmiące.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *