Czy warto kupić masażer antycellulitowy?

Cellulit to zmora. W szczególności, jeżeli chodzi o kobiety. Wiele kobiet wstydzi się tego, że ma do czynienia z „pomarańczową skórką”, która prześladuje wszystkie panie. Czy istnieje jakiś skuteczny sposób, który pomoże pozbyć się cellulit z ciała? Mówi się, że częściowo może pomóc masażer antycellulitowy. Czy warto kupić masażer antycellulitowy?

Manualny i elektryczny masażer na cellulit

Na rynku można obecnie otrzymać trzy rodzaje takich masażerów, które wśród użytkowników cieszą się dużą popularnością. Najtańszy z nich, to drewniany masażer na cellulit, który można kupić już za kilkanaście złotych w wielu miejscach. Na głowicy znajdują się kolce, których zadaniem jest pobudzeniem tkanki skórnej.

Wielu specjalistów od medycyny estetycznej zaleca kupowanie urządzeń drewnianych. Rezygnacja z plastikowych, manualnych masażerów nie tylko pomoże w ochronie środowiska, ale pomoże również w zadbaniu o nasze zdrowie. Są one tanie, ale ruchy trzeba wykonywać w odpowiedni sposób, jeżeli chcemy w odpowiedni sposób pobudzić tkanki.

Elektryczny masażer na cellulit to nieco droższa, ale polecana wersja, są bardziej intensywne w swoim działaniu. Jego zaletą jest to, że nie musimy go zbyt mocno dociskać do skóry, ponieważ całą pracę wykona sam, dbając o pobudzenie tkanki.

Ultradźwiękowy masażer na cellulit

Może warto zrezygnować z poprzednich urządzeń na rzecz nowoczesnej technologii, której koszt wynosi ok. 200 – 300 zł. Tak, bowiem tyle kosztują ultradźwiękowe masażery na cellulit. Nie tylko działają one stymulująco na samą skórę, ale — jak sama nazwa wskazuje — wysyłają one ultradźwięki. To właśnie dzięki nim pobudzona jest detoksykacja, a do tego złogi tłuszczu zostają rozbite. Skóra jest dzięki temu również korzystnie ujędrniona. Uwaga!

Jeżeli chcemy, aby masażer ultradźwiękowy był naprawdę skuteczny, nie można go zbyt mocno dociskać do skóry. Manualne masażery należy docisnąć, wykonując odpowiednie ruchy, aby tkanki zostały pobudzone (w szczególności te, które znajdują się głęboko pod powierzchnią skóry).

Dobry masaż na ciało

Tak, wiele osób, które miały już przyjemność korzystać z takich urządzeń przyznają, że masażery na cellulit to wysoka skuteczność. Nie można tylko zapominać o kilku rzeczach. Masaże muszą być wykonywane systematycznie. Do tego należy kupić odpowiednie kosmetyki, dzięki którym efektywność zabiegu będzie jeszcze większa. Warto bazować na specjalnych balsamach, które również mają za zadanie działać przeciw cellulitowi.

Sprawdzajmy skład, aby upewnić się, że ich działanie faktycznie takie jest. W składzie takich pobudzających, antycellulitowych balsamów wyróżnić można: kofeinę, guaranę, ekstrakt z bluszczu pospolitego, algi, rutynę, kwas askorbinowy, ekstrakt z bylicy boże drzewko, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z kasztanowca.

Zabieg masażu masażerem nie zajmuje dużo czasu i można wykonywać go nawet podczas oglądania ulubionego filmu. Jeżeli ktoś chce wypowiedzieć wojnę cellulitowi, to jak najbardziej powinien zdecydować się na takie urządzenie.

Więcej informacji znajdziesz na https://testoria.pl/rankingi/rankingi-zdrowie-i-uroda/najlepszy-masazer-antycellulitowy-ranking-2021/

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *