Czarter jachtu – wyprawa marzeń dla miłośników wody

Rejs w egzotyczne miejsce może stać się wspaniałą przygodą życia i sprawić, że żeglowanie stanie się naszym hobby. Jeśli lubimy sporty wodne i chcielibyśmy przeżyć fantastyczne wakacje w miejscach, gdzie słońce świeci niemalże cały rok – powinniśmy wybrać się w rejs po wodach Adriatyku czy Morza Jońskiego. Możemy także rozważyć rejs w bardziej odległe miejsca. Czarter jachtu to rozwiązanie polecane grupom. Polega na wynajęciu jachtu, dzięki czemu można samodzielnie ustalić trasę całego rejsu, a jeśli nikt z załogi nie posiada odpowiednich uprawnień, dodatkowo trzeba wynająć skippera.

Rejs jak marzenie – żegluj w dowolnym miejscu świata

W dzisiejszych czasach wyczarterowanie jachtu w dowolne miejsce globu nie stanowi większego problemu. Wystarczy tylko podjąć decyzję dokąd i na jaki okres zamierzamy wynająć łódź i możemy przystąpić do działania. Firma globtourist.com specjalizuje się w czarterach jachtów do dowolnych zakątków świata i zapewnia niezapomniane przeżycia. Jesienią i zimą można żeglować po morzu Adriatyckim wokół wybrzeży Chorwacji lub Czarnogóry, a także po morzu Jońskim wśród wysepek i wzdłuż wybrzeży Grecji. Można także wyruszyć w rejs na Azory położone na Atlantyku ok. 1500 km od Półwyspu Iberyjskiego. To aktywny sejsmicznie, niezwykle malowniczy archipelag należący do Portugalii. Warto również wybrać się w dalsze rejsy, aby cieszyć się piękną pogodą i fantastyczną scenerią. Dobrym pomysłem jest czarter jachtu na Karaibach, gdzie czekają na nas egzotyczne wyspy, lazurowe wody i wspaniały klimat. Przy okazji można odwiedzić Kubę albo wyruszyć na rejs z Meksyku. Innym, wyjątkowo egzotycznym kierunkiem dla żeglarzy są niezwykłe wody Zatoki Tajlandzkiej umożliwiające żeglugę w tamtym rejonie świata. Istnieje również możliwość wyczarterowania jachtu na Seszelach i wybrania się w niesamowity rejs po Oceanie Indyjskim.

Wynajem skippera dla bezpieczeństwa

Szyper, czyli skipper to osoba, która na statku pełni rolę kapitana. To właśnie skipper odpowiada za cały rejs, będąc jednocześnie kapitanem i sternikiem oraz osobą zajmującą się obsługą. Jest on odpowiedzialny za łódź, za załogę i ogólne bezpieczeństwo załogantów podczas rejsu. Największym atutem rejsu ze skipperem jest możliwość pełnego wypoczynku w trakcie rejsu, gdyż nie musimy martwić się ani o sprzyjający wiatr, ani o wyznaczanie trasy. Bywają jednak skipperzy, którzy wymagają czynnego udziału załogi w rejsie. Wówczas załoganci uczestniczą w przygotowaniach, a także biorą udział w wachtach i manewrach. Jest to wspaniałe doświadczenie, dzięki któremu uczestnicy rejsu nie tylko wypoczywają, lecz także uczą się żeglowania oraz współpracy w grupie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *