Czarna pralka – nieoczywiste rozwiązanie do łazienki

Przyjęło się, że sprzęty AGD są zwykle koloru białego – taki wzór od lat uznawany jest za najbardziej klasyczny i najłatwiej zestawić go z elementami wystroju we wszystkich kolorach. Od pewnego czasu zauważalna jest tendencja do wypierania bieli przez odcienie szarości lub stali – to rozwiązanie jest zwykle cenione za elegancję i delikatność. Stosuje się je najczęściej w pomieszczeniach, gdzie króluje nowoczesny design. Od pewnego czasu producenci idą jednak o krok dalej, proponując czarne sprzęty. Czy czarna pralka jest dobrym pomysłem, który sprawdzi się w każdej łazience?

Czarna pralka – z czym ją zestawić?

Czerń nie bez powodu uznawana jest za kolor uniwersalny – w zależności od otoczenia potrafi być całkowicie neutralna lub bardzo wyrazista. To barwa skrajności, ale i elegancji – umiejętnie wkomponowana w wystrój wygląda doskonale, a sprzęt utrzymany w takiej kolorystyce sprawia wrażenie drogiego oraz luksusowego. Czarna pralka w otoczeniu białych lub kremowych kafelków łazienkowych i jasnych mebli będzie stanowić mocny kontrast i doda charakteru wnętrzu utrzymanemu w cukierkowej lub sterylnej kolorystyce. Warto zastanowić się wówczas nad czarnymi dodatkami, które mogłyby z nią korespondować. Druga opcja to zestawienie czarnej pralki z ciemnymi, czarnymi lub granatowymi meblami oraz ścianami w łazience – w tym przypadku urządzenie stopi się z resztą elementów wystroju i nie będzie grać pierwszych skrzypiec. Warto wtedy zadbać o odpowiednie oświetlenie, ponieważ pomieszczenia, w których dominują ciemne barwy, stają się przytłaczające i nieprzyjemne. Jeszcze jednym wariantem zestawienia czarnej pralki jest umieszczenie jej wśród mebli w żywych kolorach – ostrej czerwieni, zieleni lub bordo. W takich zestawieniach czarna pralka będzie wyglądać niesamowicie nowocześnie.

Modele warte uwagi

Rzecz jasna, pralki nie wybiera się jedynie ze względu na jej kolor czy stopień dopasowania do reszty wystroju, niemniej jednak piękno powinno być stawiane na równi i łączone z funkcjonalnością. Modeli, które uosabiają połączenie tych wyznaczników, na rynku jest wiele, aczkolwiek niektóre z nich szczególnie warto polecić.
Samsung WW90M741NOO to model z nowoczesnej serii QuickDrive, której celem jest skrócenie czasu prania do minimum i tym samym oszczędzanie wody oraz energii elektrycznej. Zaletą tej pralki jest obecność wielu przydatnych funkcji, takich jak system AddWash, umożliwiający dodawanie ubrań do bębna w trakcie prania, oraz aplikacja Smart Control, dzięki której można sterować pralką za pomocą telefonu z dowolnego miejsca spoza domu. Inny interesujący model to pralka, a właściwie pralko-suszarka Hotpoint Ariston RDPD 107617JKDEU. Co ciekawe i niespotykane w tego typu sprzętach – pojemność suszarki jest stosunkowo duża w porównaniu do ładowności pralki. Propozycja od Hotpoint Ariston prezentuje się bardzo elegancko dzięki metalicznej otoczce wsadu oraz delikatnie wyróżnionym pokrętłom i interfejsowi.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *