Czapki z daszkiem – hit w codziennych stylizacjach

Wymówek i argumentów na to, żeby nie nosić czapki jest bardzo dużo. Są to popularne takie mity, jak to, że np. czapka niszczy fryzurę, a włosy pod nią elektryzują się i przetłuszczają. Sporo ludzi twierdzi również, że czapka jest mało twarzowa i przez to wyglądają. Nie ulegajmy błahym mitom i przekonajmy się do czapek z daszkiem. Dlaczego warto zainteresować się czapką z daszkiem? O tym więcej w dalszej części tego artykułu.

Czapka z daszkiem- charakterystyka

Patrząc na czapkę z daszkiem, na pierwszy rzut oka wszystkie są takie same. Jedynak główną różnicą jest ich kolor i nadruki. Wyróżniamy m.in. modele Full cap oraz Snapback, jednak daszek daszkowi nie jest równy.

Full cap         

Jest to klasyczna czapka z prostym daszkiem. Prostota okazała się być rewolucją w noszeniu czapek z daszkiem. Full cap stał się ikoną amerykańskiej subkultury hip-hopu. Charakterystycznym elementem full cap jest brak paska do regulacji rozmiaru z tyłu głowy.

Snapback

Jest to także czapka z prostym daszkiem, odróżnia się jednak paskiem do regulacji rozmiaru. Regulacja możliwa jest za pomocą rzepa, klamry tak metalowej jak i plastikowej. Dzięki temu można dopasować czapkę do dowolnego rozmiaru głowy. Ten typ czapek z daszkiem jest popularny wśród zawodników ligi baseballowej, którzy rozpromowała snapbacki na cały świat.

Dlaczego należy chronić głowę przed słońcem?

W okresie letnim, niezwykle ważne jest, aby chronić głowę przed upałami. Nakrycie głowy jest ważne nie tylko w trakcie zimy, gdy chronimy ciało przed szybką utratą ciepła, ale i w lecie, kiedy panują wysokie temperatury. Ważna jest, więc ochrona głowy przed przegrzaniem. W tym celu należy odpowiednio chronić ciało przed promieniami słonecznymi i promieniowaniem UV. Ochronie podlega nie tylko skóra ale przede wszystkim głowa. Jest to ważne ponieważ istnieje możliwość wystąpienia bardzo groźnego dla zdrowia udaru słonecznego. Dotyczy to przede wszystkim osób młodych, starszych a także dzieci i przewlekle chorych. Noszenie nakrycia głowy np. w postaci czapki z daszkiem jest istotne,  nie tylko w trakcie przebywania bezpośrednio na słońcu na plaży lub w trakcie górskich spacerów, ale również ale i w trakcie miejskich przechadzek. W centrach miast jest mało roślinności, która może dać schronienie w cieniu. Dodatkowo beton i asfalt mocno nagrzewają się i potegują uczucia gorąca. Nakrycie głowy czapką z daszkiem lub okrągłym kapeluszem dodatkowo chroni skórę naszej twarzy, ale i oczy. Mocne słońce szkodzi naszemu wzroku, zaś daszek czapki skutecznie rzuca cień. Uszkodzenia oczu wywołane przez słońce objawia się w postaci żółtej plamki. Poza okularami warto korzystać z czapek z daszkiem. Czapki z daszkiem znajdziemy w ofercie SuperSklep.pl.

Jak nosić czapkę z prostym daszkiem?

Odpowiedź jest prosta, tak jak Ci wygodnie. Może to być daszek nałożony na czoło tak mocno, że zakrywa uszy. Czapkę można także lekko nałożyć na głowę z daszkiem uniesionym do góry. Wśród młodszych osób, można spotkać także czapki noszone do tyłu, chociaż co do tego sposobu, zdania są podzielone. Zasada jest jedna, możliwości jest wiele i każdy z osobna musi wybrać swój styl noszenia czapek z daszkiem.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *