Conversy dla niej – długie, czy krótkie?

Decydując się na zakup najsłynniejszych trampek świata, czyli Conversów, warto przemyśleć, czy obuwie ma być krótkie, czy długie. Druga opcja oznacza, że trampki będą kończyły się nieco powyżej kostki. Jakie Conversy wybrać i czym się kierować przy ich zakupie?

Krótkie, czy długie trampki?

Początkowo trampki Converse zostały zaprojektowane dla graczy koszykówki, a dopiero po pewnym czasie obuwie to stało się popularne wśród szerszego grona społeczeństwa. W każdym kolejnym sezonie pojawiają się nowe modele, które przyciągają fanów. W przypadku kobiet, które wcześniej nie nosiły Conversów, warto zastanowić się nad tym, czy lepiej kupić obuwie krótkie, czy długie, Okazuje się, że zależy to przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz pory roku. Krótsze trampki świetnie sprawdzą się do spodni do kostki np. w okresie letnim, natomiast wyższe Conversy za kostkę będą odpowiednie na jesień oraz wiosnę. Obecnie w sklepach wprowadzono duże rabaty na buty, dlatego warto poszukać odpowiedniego dla siebie modelu. Niskie trampki świetnie sprawdzą się jako zestaw do pracy, na spacer lub na spotkanie z koleżankami, natomiast wysokie modele będą odpowiednie na wyjścia w chłodniejszym okresie roku. Zdecydowanie najpopularniejsze i modne są od lat są białe Conversy, jednak zawsze można przełamać rutynę i kupić model czarny lub kolorowy. 

Czym się kierować przy zakupie Conversów?

Wybierając trampki Converse warto zastanowić się nad swoimi preferencjami oraz własnym stylem. Spore znaczenie ma sposób ubierania się na co dzień, ponieważ kobiety, które lubią obuwie sportowe, mogą zdecydować się na zakup kilku par trampek i łączyć je z różnymi stylizacjami. W sytuacji, w której kobieta nosi zwykle spódnice i sukienki oraz szpilki np.do pracy lub na spotkania towarzyskie, warto postawić na jedną, ponadczasową parę trampek np.w kolorze białym. Takie obuwie można nosić na spacery lub na zakupy spożywcze. Wybierając Conversy dobrze zmierzyć kilka modeli, aby sprawdzić, które są najwygodniejsze i najbardziej dopasowane do stopy. Komfort oraz funkcjonalność to ważne kwestie, jeśli chodzi o codzienne poruszanie się po mieście lub terenach zielonych. Dobrze jest pamiętać o tym, że do trampek pasują nie tylko spodnie, ale także dzianinowe sukienki czy plisowane spódnice. Dla niektórych trampki Converse mogą być sporym wydatkiem, jednak nie warto oszczędzać i kupować podróbek, ponieważ zwykle takie buty szybko się niszczą iw efekcie i tak trzeba kupić model oryginalny. W przypadku krótkich trampek można pomyśleć o modelu białym, natomiast jeśli chodzi o te za kostkę, prawdopodobnie lepiej kupić czarne. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o porę roku, ponieważ wyższe trampki, zwykle nosi się na jesień, gdy pada, jest wilgoć i na butach pojawia się brud oraz zanieczyszczenia. Oczywiście czarne trampki są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. 

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *