Co wręczyć jako podziękowanie dla świadków? Sprawdzamy!

prezent dla świadków

Prezent z jajem czy z klasą? Jaki podarunek będzie odpowiedni w ramach podziękowania dla świadka lub świadkowej? Alkohol, słodycze, a może oryginalny prezent w formie personalizowanej szkatułki? Podpowiadamy, czym sugerować się podczas zakupów podziękowań dla świadków i w jaki sposób najlepiej okazać im swoją wdzięczność.

Oryginalne podziękowania dla świadków

Prawa ręka przyszłych nowożeńców. Osoby do zadań specjalnych, które służą pomocą i dobrym słowem nie tylko podczas samego wesela, ale już na etapie przygotowań do uroczystości zaślubin. Potrafią zadbać o każdy szczegół i radzą sobie z tym nie gorzej niż profesjonalna wedding plannerka – nawet na najbardziej kameralnym ślubie, muszą być obecni świadkowie!

Zazwyczaj tę zaszczytną rolę odgrywają osoby z najbliższego otoczenia przyszłych małżonków: brat, siostra, najlepsza przyjaciółka, ukochana kuzynka. Świadkowie pomagają w wyborze menu weselnego, jeżdżą na przymiarki sukni ślubnej, doradzają podczas zakupów garnituru i dodatków ślubnych. Zajmują się organizacją wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Troszczą się o samopoczucie młodej pary oraz czuwają, by wszystko było zapięte na ostatni guzik.

To właśnie świadek odpowiada za doręczenie obrączek ślubnych, a poza złożeniem podpisu na protokole ślubnym odpowiedzialny jest również za odbiór i opiekę nad prezentami ślubnymi, komunikację z zespołem weselnym czy dbanie o dobrą atmosferę wśród gości weselnych.

 Nie mniej wymagająca jest rola świadkowej, która podczas imprezy pomaga świeżo upieczonej mężatce w zachowaniu nienagannej fryzury czy makijażu. Zakłada pani młodej welon, biżuterię, układa suknię, odpina tren. W urzędzie lub kościele poświadcza zawarcie małżeństwa. Wcześniej jednak pilnuje, aby przyszli małżonkowie o niczym nie zapomnieli. 

Warto więc wyróżnić świadków i podarować im wyjątkowy prezent – podziękowanie za poniesiony w związku z pełnioną funkcją trud.

Statuetka dla świadka będzie miłą pamiątką na lata

Wymarzony prezent dla świadkowej, idealny prezent dla świadka…

Jaki upominek podarować świadkom? W jaki sposób wyróżnić tych, którym zawdzięczamy pomoc w tak ważnym dla nas dniu? To pytanie, które spędza sen z powiek niejednej parze narzeczonych. Ciekawym pomysłem wydaje się wręczenie świadkom drobnych, ale personalizowanych prezentów, które będą dla nich zarazem piękną pamiątką. Wszak świadkiem nie jest się codziennie, a czasem tę zaszczytną funkcję pełnimy wyłącznie raz – a przy odrobinie szczęścia – tylko parę razy w życiu.

Świetnym pomysłem są eleganckie skrzynki na alkohol w stylu boho lub glamour wraz z ulubionym trunkiem – whisky dla świadka lub winem dla świadkowej. Sprawdzą się też ozdobne pudełka ze słodkościami – kultowymi krówkami czy czekoladkami, aromatyczną kawą i herbatą oraz skrzynki z misternie wykonanymi kompozycjami kwiatowymi. Popularne są również drobiazgi: finezyjne przypinki, magnesy ze zdjęciem pary młodej oraz pamiątkowe dyplomy i statuetki. Unikatowe, personalizowane podziękowanie dla świadków znajdziesz na stronie internetowej sklepu artMA: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/podziekowania-dla-swiadkow/.

Skrzynka na wino – idealny sposób, by podziękować świadkowi

Podsumowanie

Ślub i wesele to wydarzenie, które wymaga od narzeczonych podejmowania wielu trudnych decyzji. Murem za nimi stoją świadkowie – dlatego wesele to świetna okazja do podziękowania im za okazane serce i nieocenioną pomoc w związku z organizacją przyjęcia weselnego. Cichy ślub? Huczne wesele? Nawet najdrobniejszy gest z naszej strony wywoła uśmiech na twarzy świadków.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *