Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Młody i atrakcyjny wygląd jest marzeniem wielu ludzi w różnym wieku. Gdyby możliwe było powstrzymanie procesów starzenia, wielu ludzi zdecydowałoby się na taki krok. Chociaż procesu starzenia nie da się zatrzymać, istnieje wiele sposobów na to, by je nieco spowolnić. Jednym z nich jest ostrzykiwanie osoczem, a w szczególności osoczem bogatopłytkowym. Takie rozwiązanie pozwala wstrzymać zegar biologiczny nawet na kilka czy kilkanaście lat. Jak to działa? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Na czym polega wampirzy lifting?

Chociaż nazwa zabiegu nie jest specjalnie zachęcająca, wampirzy lifting jest jednym ze skuteczniejszych sposobów powstrzymywania procesu starzenia się skóry czy włosów. Na czym polega ten zabieg? Jest to całkowicie bezpieczny, w dużym stopniu naturalny zabieg kosmetyczny opierający się na pobraniu krwi od pacjenta, odpowiednim jej przygotowaniu i ponownym wstrzyknięciu w miejsce szczególnie dotknięte procesem starzenia się.

Przygotowanie krwi pacjenta polega na odwirowaniu z niej osocza bogatopłytkowego, czyli takiego, które zawiera dużą ilość płytek krwi, odpowiadających w dużej mierze za zdolności regeneracyjne organizmu. Osocze bogatopłytkowe jest doskonałą alternatywą dla botoksu, który może wyglądać sztucznie i nieestetycznie zwłaszcza, gdy został wstrzyknięty pod skórę w nieprzemyślany sposób.

W jakim celu stosuje się ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe stosuje się przede wszystkim w celu wypełnienia zmarszczek, usunięcia niedoskonałości i przebarwień na skórze pacjenta. Dzięki dużej ilości płytek krwi, które znajdują się w osoczu bogatopłytkowym, skóra szybciej się regeneruje i uzyskuje ponownie zdrowy, młody i atrakcyjny wygląd. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym wpływa również w pozytywny sposób na włosy i paznokcie.

Czy ta terapia jest całkowicie bezpieczna?

Jeśli poddajemy się zabiegowi prowadzonemu przez lekarza dermatologa, możemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w bezpieczny sposób. W przeciwieństwie do terapii botoksem, przy wampirzym liftingu mamy stuprocentową pewność, że nie nastąpi reakcja alergiczna lub inne komplikacje. Zmarszczki i niedoskonałości są wypełniane osoczem bogatopłytkowym uzyskanym z krwi pacjenta, więc do organizmu nie wprowadza się ani obcych substancji, ani obcych tkanek.

Kto korzysta z tego typu usług?

Wampirzy lifting to zabieg przeznaczony głównie dla osób w średnim wieku, które pragną odmłodzić swój wygląd, poprzez wstrzyknięcie pod skórę osocza bogatopłytkowego. Zabieg ten pozwala na odmłodzenie skóry twarzy, dekoltu czy szyi. Jest całkowicie bezpieczny i przynosi pożądane efekty, właściwie bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Cena

Koszt zabiegu jest zależny od miasta, w którym się go wykonuje oraz od reputacji kliniki, która będzie go przeprowadzać. Najtańszy jest lifting skóry głowy lub czoła – to koszt od 500 zł. Chcąc poprawić sobie twarz, szyję i dekolt trzeba liczyć się z wydatkiem w wysokości minimum 1000 zł.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *