Co to jest nieinwazyjny lifting powiek?

W efekcie naturalnych procesów starzenia nasza skóra stopniowo wiotczeje, staje się mniej elastyczna i pod wpływem grawitacji jej fałdy zaczynają stopniowo opadać. Pojawiające się zmiany, choć zupełnie naturalne, przez wiele osób uważane są za nieestetyczne. Na szczęście istnienie mnóstwo sposobów, by im przeciwdziałać, tym samym opóźniając widoczne efekty starzenia się skóry. Jednym z nich jest tzw. nieinwazyjny lifting powiek. Na czym polega ten zabieg i jak się go wykonuje?

Zabieg odmładzający na skórę w okolicach oczu

Wskazaniem do przeprowadzenia nieinwazyjnego liftingu powiek jest pojawienie się na ich powierzchni dodatkowego, nieestetycznego fałdu skóry. Takie zabiegi przeprowadza się również w celu likwidacji kurzych łapek, przebarwień, blizn i innych zmian skórnych, w celu usunięcia zmarszczek w obrębie dolnej powieki, a także zmarszczek w okolicach ucha, kącików ust czy brody. Nieinwazyjny lifting powiek najczęściej realizowany jest przy pomocy zminiaturyzowanego generatora mikro wiązki plazmy, która oddziałuje jedynie na zewnętrzne warstwy skóry, prowadząc do jej stopniowego obkurczania. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabieg nieinwazyjny, a zatem nie dochodzi przy nim do przerwania ciągłości powierzchni skóry czy podrażnienia jej głębszych warstw. Zabieg przeprowadzany jest punktowo, w miejscach, w których występuje nadmiar skóry, w celu jej obkurczenia. Pod adresem https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/plexr-niechirurgiczna-korekta-powiek znaleźć można więcej informacji na temat tego typu zabiegów.

Przebieg zabiegu

Nieinwazyjna korekcja powiek z wykorzystaniem generatora mikro wiązki plazmy to zabieg stosunkowo prosty do przeprowadzenia i co bardzo ważne, bezpieczny dla oczu. Dzięki zastosowaniu specjalnego kremu znieczulającego zabieg jest również bezbolesny – krem należy nałożyć w miejsce poddawane liftingowi na około 30-60 minut przed zabiegiem. Następnie doświadczony operator urządzenia nanosi punktowo na skórę niewielkie ilości zjonizowanego gazu. Dochodzi do sublimacji naskórka, w efekcie czego skóra obkurcza się i jej napięcie znacząco się poprawia. W przypadku zabiegów realizowanych na tzw. opadającą powiekę dochodzi do jej uniesienia i uzyskania efektu określanego jako otwarcie oka. Co ważne, efekt otwarcia oka może utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Pożądany efekt zwiększenia napięcia skóry i uniesienia powieki lub zmniejszenia widocznych zmarszczek wokół oczu może wymagać powtórzenia zabiegu w odstępie kilku tygodni. Po zakończeniu zabiegów efekt otwarcia oka powinien utrzymywać się od 2 do nawet 4 lat.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *