Co działa najlepiej na cienie pod oczami?

cienie pod oczami - zobacz jak skutecznie się ich pozbyć!

Cienie pod oczami to dość powszechna dolegliwość, z którą mierzy się wiele osób. Choć sama w sobie nie stanowi jednostki chorobowej, a przede wszystkim defekt kosmetyczny, może mieć różne podłoże. O czym świadczą cienie pod oczami? Jakie kosmetyki pod oczy stosować, aby się ich pozbyć? Odpowiedzi na pytania w artykule.

Jakie kosmetyki pod oczy na cienie?

Widoczne cienie pod oczami wpływają niekorzystnie na wygląd – odbierają młodzieńczy, zdrowy blask i sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. To z kolei nierzadko przekłada się na samopoczucie, obniżając komfort życia i pewność siebie. Warto jednak wiedzieć, że z pomocą odpowiedniej pielęgnacji i dobrych kosmetyków pod oczy można naprawdę sporo zdziałać w kontekście poprawy wyglądu skóry tej okolicy. Aby jednak stosowane zabiegi przyniosły efekt, należy wiedzieć, co stoi za przyczyną problemu.

Cienie pod oczami – przyczyny

Bardzo często zdarza się, że cienie pod oczami widoczne są z racji anatomicznie występującej, wyjątkowo cienkiej skóry, przez którą prześwitują naczynia krwionośne. Wówczas przybierają one postać fioletowo-niebieskich zasinień. Cienie pod oczami mogą również powstać wskutek nadmiernej pigmentacji, wywołanej intensywną ekspozycją na słońce, chorobami lub używanymi lekami. Powstają one również naturalnie w wyniku starzenia się skóry – zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej, degradacji kluczowych białek podporowych.

Inne przyczyny cieni pod oczami to przede wszystkim:

  • niewłaściwa higiena snu,
  • odwodnienie,
  • nadmierna ilość cukru, soli i białka w diecie,
  • zatrzymywanie wody w organizmie,
  • niedobór witamin,
  • zaburzenia mikrokrążenia i przepływu limfy,
  • niewykryte choroby – np. anemia, problemy z nerkami, tarczycą.

Co stosować na cienie pod oczami?

Jakie stosować kosmetyki pod oczy, aby pozbyć się cieni? W przypadku zasinień wynikających z cienkiej skóry – odziedziczonej lub też powstałej w wyniku starzenia – warto wprowadzić do pielęgnacji produkty rewitalizujące i przebudowujące jej strukturę. Długoterminowo bardzo dobre rezultaty przyniosą kosmetyki pod oczy z retinolem, retinalem, bakuchiolem, peptydami i komórkami macierzystymi. W celu uzyskania natychmiastowych efektów polecamy sięgnąć po preparaty rozświetlające, które za sprawą zawartych pigmentów odbijają światło i minimalizują widoczność sińców. Warto też zwrócić uwagę na produkty z zawartością wyciągu z kasztanowca i witaminą C.

Profesjonalne kosmetyki pod oczy znajdziesz w sklepie 4skin.pl: https://www.4skin.pl/sklep/kategorie/pielegnacja-okolic-oczu/

Kiedy za przyczyną występujących pod oczami cieni stoi osłabione mikrokrążenie, nieodłącznym elementem pielęgnacji powinny stać się kosmetyki, które usprawnią mikrocyrkulację i wspomogą dotlenienie skóry. W takiej roli sprawdzą się m.in. preparaty z zawartością kofeiny, hesperydyny, ekstraktu z arniki, czarnego bzu, zielonej herbaty czy miłorzębu japońskiego.

Co stosować na cienie pod oczami, kiedy wynikają one z zaburzeń barwnikowych? Aby zmniejszyć widoczność zmian, warto włączyć do pielęgnacji produkty o działaniu rozjaśniającym. Silne działanie wykażą w szczególności witamina C, mącznica lekarska i wyizolowana z niej arbutynaretinol, kwas kojowy czy hydrochinon.

Jak wybrać dobre kosmetyki pod oczy?

Oczywiście sama obecność w danym produkcie zalecanych substancji to nie wszystko. Istotna jest cała formuła – w tym pH, zastosowane technologie, promotory przenikania czy włączenie do składu synergistycznie działających składników.

Aby mieć pewność, że nakładane pod oczy kosmetyki faktycznie działają, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te produkty, których skuteczność potwierdzona jest w klinicznych badaniach. Szeroki wybór preparatów o udowodnionym działaniu dostępny jest w sklepie 4skin.pl. Warto zaglądać tam regularnie – na stronie systematycznie pojawiają się atrakcyjne promocje i kody rabatowe, które obniżają ceny produktów. Zawsze można tam także liczyć na bezpłatną poradę kosmetologa, który, w razie potrzeby, pomoże przy doborze odpowiedniego kosmetyku pod oczy – dającego efekty, współgrającego ze skórą i dotychczasową pielęgnacją.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *