Czy z bólem menstruacyjnym da się wygrać?

kobieta z bólem menstruacyjnym

Coraz więcej kobiet, już niemalże 70%, uskarża się na silne bóle miesiączkowe. W ruch idą tabletki, proszki, plastry przeciwbólowe, zwolnienia lekarskie oraz setki sprawdzonych lub nie metod, polecanych przez ciotki czy koleżanki. Niestety, wielokrotnie, mimo zastosowania wielu metod ból menstruacyjny nie mija, a dolegliwości towarzyszą kobietom z co miesięczną regularnością. Czy jesteśmy skazane na ból miesiączkowy? Czy da się z nim wygrać?

Zaczynając od metod naturalnych…

Wśród naturalnych metod leczenie bólu miesiączkowego lekarze wskazują na kilka skutecznych metod. Po pierwsze: ograniczenie aktywności ruchowej, zwłaszcza tej intensywnej, zwiększającej ciśnienie krwi. Wyjątkiem jest joga i basen, które działają wzmacniająco i mogą przynieść ukojenie w bólu. Kolejnym sprawdzonym sposobem jest dieta lekkostrawna, odciążająca obolały brzuch. Odstawienie kawy i coli, wzmocnienie się dodatkową dawką magnezu oraz niewielki banan (niezastąpione źródło serotoniny, hormonu działającego przeciwbólowo i poprawiającego nastrój) to następne możliwości poprawy samopoczucia poprzez żywienie. Co jednak, jeśli to nie wystarczy?

Docieramy jednak do bardziej sprawdzonych rozwiązań!

Jednym z najnowszych rozwiązań na rynku, spektakularną odpowiedzią na problem bolesnego miesiączkowania jest zastosowanie leku Buscopan w postaci tabletek lub czopków. Buscopan działa rozkurczowo na mięśnie gładkie w obrębie układu płciowego, dzięki czemu zmniejsza ból miesiączkowy, nie wpływając na całokształt funkcjonowania i samopoczucie przyjmującej go osoby. Lek działa na tyle precyzyjnie, że nie dosięga innych mięśni, niepotrzebnie osłabiając ich pracę.

Kiedy sięgnąć po lek? Wykazuje się skutecznością przy stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego, bolesnym miesiączkowaniu, kolce nerkowej oraz wszelkich stanach skurczowych związanych z układem moczowo-pokarmowym. Skuteczność działania przewyższa leki przeciwbólowe o działaniu ogólnym, które obejmują zasięgiem cały organizm, rozpraszając działanie na inne układy i organy, często nie potrzebnie je obciążając.

Wiele leków przeciwbólowych działa drażniąco i niszcząco na błonę śluzową żołądka, sprzyjając powstawaniu wrzodów i nadżerek. W efekcie pozbawiając się jednego bólu, serwujesz sobie drugi, bardziej szkodliwy i uciążliwy. W przypadku walki z bolesnym miesiączkowaniem ważne jest, aby poczuć ulgę, unikając nieprzyjemnych konsekwencji. Buscopan jest łagodny dla żołądka, nie wywołuje dyskomfortu oraz zaburzeń trawienia.

Niewątpliwą zaletą przyjmowania leczenia bólu menstruacyjnego przy pomocy Buscopanu jest czas działania leku. Już po 15 minutach odczuwalna jest ulga w bólu, po 30 minutach ból odchodzi w zapomnienie. Jest to ogromna korzyść w chwili, kiedy ból budzi w nocy lub łapie nagle: w pracy, w biurze czy na zakupach. W takiej sytuacji czas gra ogromną rolę.

Buscopan to lek nowej generacji, który naprawdę leczy, a nie zamienia ból na inny, dając złudne poczucie ulgi. Wypróbuj go już dziś i zapomnij na zawsze o bólu menstruacyjnym! Ciesz się radością kobiecości bez niepotrzebnych stresów.

W treści artykułu znajduje się płatny link sponsorowany.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *