Aparat lingwalny – kto może go nosić?

Aparat lingwalny – co to jest?

Aparat lingwalny to model ortodontyczny, który mocuje się do zębów na stałe, jednak nie od strony zewnętrznej, a od strony języka. Takie urządzenie korygujące wady zgryzu jest szczególnie przeznaczone dla tych osób, które chcą zachować tylko dla siebie fakt poddania się leczeniu ortodontycznemu. Za pomocą tego aparatu możesz osiągnąć tak samo dobre rezultaty, jak przy stosowaniu tradycyjnego aparatu stałego, który jest widoczny na zębach.

Jakie są zalety aparatu lingwalnego?

To, co przede wszystkim przemawia za tym, by zdecydować się na aparat lingwalny, jest fakt, że model ten pozostaje całkowicie niewidoczny. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które ze względów zawodowych nie mogą sobie pozwolić na to, by nosić aparat stały zewnętrzny. Poszczególne elementy tego aparatu są projektowane indywidualnie do każdej szczęki. W ten sposób można za jego pomocą skutecznie i szybko leczyć wszystkie wady zgryzu.

Warto podkreślić, że ten aparat może być z powodzeniem stosowany u pacjentów w każdym wieku. Nie ma również przeciwwskazań dla kobiet w ciąży.

Wybierając ten model ortodontyczny, możesz liczyć na to, że ryzyko pojawienia się próchnicy będzie znacznie mniejsze, niż w przypadku zastosowania innego rodzaju aparatu. Model ten jest precyzyjnie dopasowany do uzębienia pacjenta. Dlatego też możesz spodziewać się, że leczenie potrwa krócej i rzadziej będziesz musiał udawać się na wizyty kontrolne.

Gdzie założyć aparat lingwalny?

Chcesz mieć pewność, że aparat lingwalny będzie doskonale pracować na twoich zębach, byś w niedługim czasie zauważył efekty – wybierz ortolingwa.pl. Jest to profesjonalny gabinet ortodontyczny, w którym kładzie się nacisk na eliminację wszelkich wad zgryzu za pomocą aparatu lingwalnego. Dzięki temu pacjent będzie mógł po leczeniu cieszyć się pięknym uśmiechem, a efekt ten nie będzie rezultatem chwilowym, ale długofalowym. Do wyboru są przeróżne modele takich aparatów, w tym standardowe i dostosowane indywidualnie do konkretnych wymagań twojego uzębienia.

Jakie są rodzaje aparatów lingwalnych?

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z oferty tego gabinetu, będziesz mógł rozważyć założenie aparatu:

– Incognito,

– Incognito Lite,

– WIN,

– standardowego.

Pierwsze trzy aparaty wykonuje się na indywidualne zamówienie, a każdy z elementów jest oryginalny i dopasowany do kształtu zęba. Dzięki temu możesz spodziewać się, że leczenie ortodontyczne przebiegnie szybko i zapewni ci wspaniały efekt. Ponadto znacznie szybciej przyzwyczaisz się do takiego aparatu, a jego noszenie nie sprawi ci żadnego dyskomfortu. Zamki w tych aparatach są wykonane ze stopu złota i irydu, dlatego też cechują się wyjątkową twardością.  

Z kolei aparaty standardowe są już gotowe, więc można je założyć już podczas drugiej wizyty w gabinecie. Są zdecydowanie tańszym odpowiednikiem modeli, które projektuje się na indywidualne zamówienie, ale też musisz liczyć się z tym, że leczenie będzie trwać dłużej.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *