Andy McKee: gitarzysta, który zachwyca internautów wystąpi w Sopocie

Andy McKee – były muzyk Prince’a, wirtuoz gitary uwielbiany przez internautów na całym świecie, po raz pierwszy zagra dla polskiej publiczności. Artystę będzie można zobaczyć na żywo 1 grudnia w Zatoce Sztuki.

Andy McKee bez wątpienia znajduje się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie. Jego nagrania dostępne na YouTube mają ponad 200 milionów wyświetleń, co tylko dodatkowo podkreśla znaczenie granej przez niego muzyki oraz to, jak duży wpływ ma ona na innych. To, co przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów jego twórczości i co wyróżnia go spośród innych artystów to fakt, iż jego wirtuozerska muzykalność bazuje na wielkim skupieniu na strukturze utworu oraz zachowaniu melodyjności. Fani podkreślają, iż koncerty Andy’ego dostarczają ogromnych wrażeń – w magiczny sposób struny zamieniają się w całą orkiestrę, gdy artysta swymi dłońmi wydobywa z gitary kolejne dźwięki przypisywane innym instrumentom. Często sięga po wyjątkową gitarę harfową. Szukając określenia dla jego stylu, najbardziej trafnym wydaje się być połączenie charakterystycznych cech twórczości Tommy’ego Emmanuela i Michaela Hedges’a.


W ciągu ostatnich dwóch lat, Andy odbył tourne po Stanach, Brazylii, Kanadzie, Meksyku, Francji, Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Chinach, Japonii, Korei Południowej, Południowo-Wschodniej Azji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Rosji. W ostatnim okresie zdobył także ogromne uznanie, grając gościnnie jako solista i gość specjalny u boku nieżyjącego już niestety Prince’a podczas jego australijskiej trasy koncertowej.

Andy McKee wystąpi 1 grudnia w Zatoce Sztuki (Aleja Franciszka Mamuszki 14) o godz. 19.00.

Bilety: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł ( w dniu koncertu)

http://bit.ly/2f5xVba

Strona artysty: www.andymckee.com

Informacje i materiały fotograficzne dla mediów: http://bit.ly/2covc9z

YouTube: http://bit.ly/2da6jgy

Drifting”- najbardziej popularny utwór: http://bit.ly/1cZplUz

Facebook fanpage: www.facebook.com/andymckeemusic

Informacje i zamówienia zbiorowe:

Krzysztof Wojciechowski

tel. +48 601 639 211

mail: k.wojciechowski@ko-art.pl, w.kris@poczta.fm

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *