Alternatywne prezenty świąteczne: co podarować osobie, która ma już wszystko?

Dwa lata temu krawat, w zeszłym roku sweter, a w tym… No właśnie. Może z okazji tegorocznych świąt masz ochotę podarować bliskim naprawdę wyjątkowe i oryginalne prezenty? W takim razie mamy dla ciebie kilka pomysłów na nietuzinkowe upominki – podarunki, których nie znajdziesz na sklepowych półkach. Przekonaj się, że oryginalny prezent to świąteczny strzał w dziesiątkę także w przypadku twoich bliskich!

Gdzie znajdziesz najlepsze upominki na święta? W telefonie, w komputerze i na karcie pamięci!

Twoje świąteczne prezenty są tak naprawdę gotowe. To twoje zdjęcia – zwłaszcza te z bliskimi i z najmłodszymi członkami rodziny. Co możesz zrobić, aby powstały z nich jedyne w swoim rodzaju upominki?

Po pierwsze wywołaj je w dobrym laboratorium fotograficznym. A następnie wykaż się kreatywnością i daj się ponieść fantazji. Możesz:

  • wspólnie z dziećmi wykonać do nich oryginalne ramki – z patyczków do lodów, z gliny lub grubej tektury. Warto wykończyć je świątecznymi akcentami, np. małą czerwoną kokardką, świerkową gałązką lub namalować na nich choinki czy bałwany;
  • stworzyć kolaż z tegorocznych wakacji – wybierz do niego najciekawsze i najśmieszniejsze zdjęcia. Opisz je i nie zapomnij o dodaniu kilku anegdot z podróży. Taki prezent otrzymany w mroźny grudniowy dzień na pewno ogrzeje i wzruszy.

Dobrym pomysłem będzie też podarunek w postaci sesji zdjęciowej. To okazja do tego, aby zrobić wspólną, rodzinną fotografię i świetnie się bawić.

Wyjątkowe świąteczne upominki

Znajdź wśród kolekcji zdjęć fotograficzne perełki i zrób z nich pożytek. Niech powstaną z nich wyjątkowo prezenty dla wyjątkowych osób.

  • Dla przyjaciół

Ty i twój przyjaciel macie na koncie wiele wspólnych przygód i… zdjęć? To świetnie, bo może z nich powstać Instapack. Co to takiego? To pudełeczko, w którym znajdą się wybrane przez ciebie zdjęcia w kwadratowym formacie. W kartoniku z fotografiami będzie też sznurek i małe klamerki, tak aby można było zawiesić fotografie i zaprezentować je w ciekawy sposób. Uwaga! Do takiego zestawu będą dołączone również modne Instaramki.

  • Dla rodziców

Idealny świąteczny podarunek dla rodziców jest nieco elegancki, oryginalny i wzruszający. Dokładnie taki może być album ze zdjęciami. Zrezygnuj z kupienia takiego z folii i z kiczowatą grafiką na okładce. Postaw na minimalizm: album na metalowych kółkach i z papieru. Samodzielnie wklej do niego zdjęcia i opisz je. Niech twoje opisy będą swobodne i okraszone humorem. Taki prezent to upominek wręczony prosto z serca.

  • Dla dziadków

Tym szczególnym osobom możesz wręczyć prezent na dosłownie cały rok. Wybierz 12 zdjęć na 12 miesięcy. Niech fotografie przedstawiają ciebie, twoje dzieci i małżonka i niech znajdą się wśród nich takie z dziadkami. Może powstać z nich wyjątkowy fotokalendarz. Pamiętaj, aby zamówić go w dobrym laboratorium fotograficznym – zdjęcia powinny być wydrukowane na wysokiej jakości papierze, a całość musi prezentować się estetycznie.

Czy już wiesz, jak w tym roku być najlepszym św. Mikołajem? To do dzieła! Wybierz najlepsze zdjęcia i wyczaruj z nich wyjątkowe prezenty.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *