Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty 30-31 marca we Wrocławiu

Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty 30-31 marca we Wrocławiu – dlaczego warto przyjść?

Naturalne piękno wiosny niebawem połączy swoje siły z dziewiątą już edycją Targów Natural Beauty (www.targinaturalbeauty.pl). Kilkadziesiąt stoisk z kosmetykami naturalnymi czekać będzie na tych wszystkich, którzy sami nie mogą się już doczekać naturalnej wiosennej metamorfozy. 

Skoro o naturze mowa, eksploduje ona dokładnie w dniach 30 i 31 marca, zasypując nas skarbami w postaci stuprocentowo naturalnych kosmetyków dla cery i nie tylko. Zapoznamy się z bogatą kolekcją kosmetyków stworzonych na bazie ekstraktów roślinnych i minerałów.

Peelingi, mydła, olejki, kremy, balsamy, perfumy, a także naturalne suplementy diety… wszystko ładnie, pięknie. Ale dlaczego naturalnie? Co to w ogóle za moda na „naturalność”, która jak się zdaje, kończy bycie modą, a przekształca się w kanon?

Naturalne kosmetyki są otóż odpowiedzią na przesyt chemii, która zagląda do nas, do jakiejkolwiek branży byśmy nie spojrzeli, choć kosmetologię upodobała sobie ona ze szczególnością.

W przeciwieństwie do większości produktów na rynku, ich naturalne odpowiedniki nie tylko zapewniają lepszy i trwalszy efekt kosmetyczny, ale również zdrowotny, co idzie ze sobą w parze. Z racji naturalnego pochodzenia, nie wywołują skutków ubocznych.

Pielęgnacja naturalna to przełom współczesności, który zaczyna doceniać powrót do korzeni. Hypoalergiczne kosmetyki nie zawierające, np. parabenów czy silikonów, są po pierwsze bezpieczne, a po drugie, mają potencjał upiększający, a nawet leczniczy.

Witaminy, oleje oraz minerały to wspaniała pożywka dla skóry i włosów, natomiast ogromne zainteresowanie tymi wyrobami przyczyniło się do tego, że obecnie ich rynek jest bardzo zróżnicowany. Dlatego również Targi Natural Beauty zaoferują kosmetyki z przeznaczeniem dla konkretnych rodzajów skóry: dla cery suchej, tłustej i mieszanej.

Na targach będzie można kupić także odżywcze kosmetyki bogate w wartościowe oleje, których źródłem jest czarnuszka, chaber, słodkie migdały, dzika róża czy kwiaty nagietka. To oczywiście zaledwie wycinek palety tych dóbr. W pełni naturalne preparaty pielęgnacyjne, kremy i balsamy do ciała, mienić się będą niepowtarzalnymi barwami, co zawdzięczamy obecności dodatków: ziół, owoców i kwiatów, komponujących piękne zapachy.

Niech nikogo nie zaskoczy obecność świec, razem z ich botanicznymi nutami i kojącymi aromatami. Czy jednak zwrócimy uwagę na te produkty, czy np. środki czystości dla domu, jedno jest pewne. Łączy je naturalność, skuteczność i bezpieczeństwo.

Skoro wspominamy o produktach użytku domowego, wyróżnia je brak zbędnych, sztucznych środków zapachowych. Nie stały nawet obok konserwantów, barwników, rozjaśniaczy optycznych, chloru, surowców pochodzenia zwierzęcego, zeolitu, i dziesiątek innych niepożądanych substancji. Naprawdę warto zwrócić na nie uwagę.

Zwłaszcza jednak kosmetyki naturalne dedykowane cerze, to wspaniały prezent dla każdego. Zawarte w nich esencje roślinne działają leczniczo oraz terapeutycznie, bez względu na to, czy obdarowany skarży się na problemy z cerą, czy wręcz przeciwnie. Cera naczynkowa, zaczerwieniona, wrażliwa, alergiczna – naturalne substancje są ich sprzymierzeńcem.

Taki prezent warto sprawić także i samemu sobie. O skórę warto zadbać szczególnie wiosną. Jest to pora piękna i pełna życia, lecz nawet ta kalendarzowa i oficjalna przeplata się niekiedy z pozostałościami zimy. Zdradliwa pogoda, zakamuflowana pod słoneczkiem, nie powinna nam zagrażać, gdy nasza skóra posiada naturalną ochronę.

Zanim jednak wyjdziemy na wiosenny spacer, wieczorny pobyt w domu nie musi wiązać się z wdychaniem oparów parafiny. Świece, których składem jest zyskujący popularność w Europie wosk sojowy, relaksują i działają antydepresyjnie. 

Warto zastąpić nimi parafinowych poprzedników, którzy zanieczyszczają pomieszczenia bardziej niż dym papierosowy czy spaliny. Tak: jest to zjawisko dowiedzione naukowo – podobnie, jak kojące działanie naturalnych świec na układ nerwowy człowieka.

Gotowi na osobiste spotkanie z twórcami i właścicielami marek kosmetycznych? Zapewniamy: pojawią oni nie tylko ze swymi wegańskimi produktami, ale też z pełnym asortymentem wiedzy i doświadczeń, którymi chętnie się podzielą. Natural Beauty to bowiem konsumpcja spowita atmosferą życzliwości i ciekawej nauki.

Wielki festiwal świadomych zakupów

Niezliczone atrakcje, których absolutnie nie zamierzamy ukrywać, jawią się niezwykle zachęcająco, a wstęp jest bezpłatny.

W hali dawnej Zajezdni Dąbie, odbędą się też wydarzenia towarzyszące, które wraz z Targami Natural Beauty współtworzą istną ucztę dla osób, które cenią sobie zarówno piękno, jak i zdrowie. Do wydarzeń tych zaliczamy: Targi Mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting, a także Strefę designu roślinnego „Zielono Mi”. Ta druga ucieszy nas „podstrefą” DIY, w której odbywać się będą warsztaty dla dorosłych i dzieci, m.in. z tworzenia lasów w słoiku.


Równolegle w tej samej hali nastąpi premiera Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji, gdzie swoje prace zaprezentują twórcy plakatów i ilustratorzy z całej Polski.

Ponadto do drugiej hali zawita duża impreza ciesząca zmysł smaku: Wrocławska Feta – Festiwal Piwa, Wina i Sera. Aromatem pysznych potraw i napojów przyciągnie również Festiwal Food Truck’ów Wrocławscy Ulicożercy ulokowany na dziedzińcu Zajezdni Dąbie.

Dziewiąta edycja targów to cały kompleks wydarzeń. Wstęp jest bezpłatny i każdy może wziąć udział, czerpać satysfakcję robiąc mądre zakupy. Namawiamy, aby kupować świadomieprodukty, które powstały z pasji, tworzone lokalnie w małych firmach, z poszanowaniem ludzkiej pracy. Podczas targów będą czekać na Was firmy, które samodzielnie tworzą swoje produkty z poszanowaniem zasad sprawiedliwego handlu i środowiska naturalnego.

Targi Natural Beauty wraz z wymienionymi wydarzeniami odbędą się w dniach 30-31 marca, w godzinach 11:00-18:00. Ich lokalizacją będzie tradycyjnie, bardzo lubiana rewitalizowana wrocławska Zajezdnia Dąbie, gdzie mieści się Centrum Kultury Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej 1-3.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zwolenników oraz miłośników tego, od czego nie uciekniemy, a z czym można się dogadać: natury.

WSTĘP WOLNY

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *