Kolacja w ciemnościach

Kolacja w restauracji nie wydaje się wyjątkowo oryginalną propozycją na spędzenie wieczoru, ale co, jeśli ta kolacja miałaby się odbyć w absolutnych ciemnościach? Możecie uwierzyć nam na słowo – to naprawdę ciekawe doświadczenie, które o waszym smaku i czułości kubków smakowych powie bardzo wiele.

Ciemność absolutna

Kolacje w ciemności organizowane są od ponad czterech lat w kilku miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. W Trójmieście takie nietypowe posiłki organizowane są przez firmę „Wyjątkowy Prezent” i odbywają się w „Piwnicy Rajców”. Jak wygląda taka kolacja? Mianowicie, na salę restauracyjną wprowadzają kelnerzy. Sala jest już kompletnie zaciemniona, więc bez pomocy obsługi nie uda wam się usiąść przy swoim stoliku ani samodzielnie opuścić sali. Sami kelnerzy poruszają się swobodnie, ale tylko i wyłącznie za pomocą noktowizorów, dzięki którym widzą w ciemnościach. Kiedy już wszyscy goście są usadowieni na swoich miejscach, pojawia się osoba, która poprowadzi całe wydarzenie. Możecie spodziewać się kilku atrakcji, które umilą wam czas oczekiwania na kolejne dania.

Menu

Co jest w menu? To musi zostać zagadką, bo odgadywanie smaków jest jedną z atrakcji wieczoru. Szef kuchni przygotowuje jadłospis w trzech wariantach: rybnym, mięsnym i wegetariańskim. Do wyboru są również trzy rodzaje kolacji: Dine in the Dark, zawierająca przystawkę, danie główne i zimne napoje, Dine in the Dark VIP z przystawką, daniem głównym, deserem, zimnym napojem oraz kieliszkiem wina, a także Dine in the Dark z Muzyką na Żywo.

Kolacja inna niż zawsze

Trudność z jedzeniem w ciemnościach to tylko jedno z wyzwań, które napotkacie podczas kolacji organizowanej w „Piwnicy Rajców”. Jak trafić widelcem w usta, jak napić się napoju i właściwie jak sprawdzić, czy wszystko się już zjadło? Prawdziwym wyzwaniem będzie jednak rozpoznawanie smaków. Podczas kolacji w ciemnościach szybko przekonacie się, jak bardzo na co dzień, podczas jedzenia różnych potraw, bazujecie na swoim wzroku. Kiedy otoczy was ciemność, a wzrok zostanie wyłączony, wasze zmysły się wyostrzą. Waszą uwagę zacznie skupiać aromat, faktura i konsystencja serwowanych dań, ale czy to pomoże to rozpoznaniu konkretnych smaków?

Idealny wieczór

Na kolację w ciemnościach możecie wybrać się z przyjaciółmi, rodziną czy drugą połówką. Atrakcja jest nie tylko ciekawym przeżyciem pod względem doznań smakowych. Możecie być pewni, że nie raz zaśmiejecie się do rozpuku, próbując wycelować kąskiem smakołyka w usta, i nie raz włączycie się w dyskusję z niewidzialnymi sąsiadami na temat tego, co właściwe podano na talerzu.

Autor: Katarzyna Paluch

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *