Najciekawsze filmy o przetrwaniu

magazynkobiet.pl - photo 1521967906867 14ec9d64bee8 1050x700 - Najciekawsze filmy o przetrwaniu

Ludzie często znajdują się w trudnej sytuacji, czasem finansowej, gdy gry typu gry hazardowe za darmo bez logowania przynoszą im straty, jak i życiowej, gdy faktycznie muszą walczyć o swoje życie. W tym drugim przypadku mieliśmy już do czynienia z wieloma ciekawymi produkcjami filmowymi, które ukazywały nam zmagania bohaterów z żywiołami, niebezpieczeństwami. Oto nasza lista takich tytułów.

Przetrwanie

Skoro piszemy o przetrwaniu, to nie mogliśmy nie zacząć od filmu z takim polskim tytułem. The Grey to film z 2011 roku z Liamem Neesonem w roli głównej. Jako Ottway jest on w nim specjalistą do ochrony pracowników korporacji przed groźnymi zwierzętami na Alasce. W czasie powrotu do domu dochodzi do katastrofy lotniczej, z której cało wychodzi tylko kilka osób. Muszą spróbować przetrwać w mrozie i bez zapasów. Wkrótce się jednak okazuje, że znaleźli się na terytorium wielkiej watahy wilków, która nie będzie tolerować intruzów. Mężczyźni zatem muszą współpracować pod wodzą Ottwaya, jeśli chcą przetrwać to nierówne starcie.

Cast Away

Cast Away to film z 2000 roku z Tomem Hanksem w roli głównej. Jako pracownik firmy kurierskiej wraca z Moskwy do domu. Podczas przelotu nad oceanem dochodzi do katastrofy, a Chuck jako jedyny uchodzi z życiem. Wkrótce trafia na bezludną wyspę. Musi nauczyć się zasad przetrwania, aby doczekać ratunku. Obserwujemy zatem jego próby zbierania wody, polowania czy też rozpalania ognia. Chuck nie wie jednak, że nikt o obecności tej wyspy nie wie i ratunek nie nadejdzie.

Marsjanin

Marsjanin z 2015 roku to ciekawy film o przetrwaniu, który przenosi nas na Czerwoną Planetę. Mark Watney to członek pierwszej misji marsjańskiej. Pewnego dnia tuż przed powrotem do domu dochodzi do potężnej burzy. Mark zostaje odrzucony od bazy, a pozostali myśląc, że nie żyje, startują z planety. Nieoczekiwanie Mark jednak cudem przeżył i wraca do nieco zniszczonej bazy. Musi teraz zająć się jej odbudową, jak i spróbować przetrwać na resztach zapasów. NASA po kilku dniach także odkrywa, że ich człowiek wciąż żyje. Muszą zatem znaleźć sposób na komunikację z mężczyzną, jak i sprowadzenie go do domu.

W samym sercu morza

Film ten z także z 2015 roku inspirowany jest powieścią Moby Dick. Statek wielorybniczy wyrusza na nieznane wody w celu odnalezienia wielkiego stada. Podczas polowania zostaje jednak zaatakowany i zniszczony przez wielkiego, białego wieloryba. Ocaleli przy życiu muszą teraz znaleźć drogę do domu, co nie będzie takie łatwe, gdyż są praktycznie bez zapasów i na środku oceanu. Czeka ich zatem trudna walka o przetrwanie, gdzie trzeba będzie dokonywać ciężkich wyborów moralnych.

Zjawa

Film, dzięki któremu Leonardo DiCaprio dostał upragnionego Oscara to w zasadzie teatr jednego aktora. Hugh Glass to traper żyjący na początku XIX wieku. Zajmuje się on polowaniem i pozyskiwaniem skór dla jednej z kompanii. Pewnego dnia zostaje zaatakowany i ciężko raniony przez niedźwiedzia. Młody kapitan nie chce opóźniać marszu, więc pozostawia Hugh z synem i 2 kompanami. Najemnik John Fitzgerald nie ma zamiaru ryzykować życia dla ciężko rannego. Zabija syna Hugh, a jego pozostawia na pewną śmierć. Nasz główny bohater ma jednak dużą wolę życia, więc postanawia wyruszyć przez pustkowia, aby dokonać swojej zemsty.

Na naszej liście umieścić możemy także takie dzieła jak: Życie Pi, 127 godzin, Alive: Dramat w Andach, Robinson Crusoe, Dżungla, Wszystko za życie, Essential Killing, Pomiędzy nami góry, Lot feniksa, 41 dni nadziei. 

Najciekawsze filmy o przetrwaniu
Rate this post

Polacane:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *