Microsoft pozwala na stałe przejść na pracę w trybie zdalnym

magazynkobiet.pl - photo 1515378791036 0648a3ef77b2 1050x700 - Microsoft pozwala na stałe przejść na pracę w trybie zdalnym

Od niedawna z uwagi na panującą na świecie pandemię coraz więcej firm decyduje się na przejście w tryb pracy zdalnej. Pracownicy muszą jednak pamiętać, że praca zdalna nie oznacza czasu wolnego, podczas którego można grać w najlepsze kasyna online.

Praca zdalna dla jednych jest błogosławieństwem, a dla niektórych prawdziwym utrapieniem. W przeciągu ostatnich miesięcy okazało się, ile tak naprawdę osób jest w naszym społeczeństwie wykluczonych cyfrowo. Jest to niebywale ważny problem, który w dużej mierze dusi naszą gospodarkę. Społeczeństwo niegotowe na innowacje i wykorzystanie najnowszej technologii niestety pozostaje w tyle, a co za tym idzie, cała struktura państwa narażona jest na straty z tego tytułu.

Jest jednak pewien pozytywny aspekt tego całego zamieszania. W końcu wiemy, jakie konkretnie grupy społeczne i jakie środowiska mają największy problem z nowinkami technologicznymi. Dzięki tej wiedzy państwo ma możliwość zadziałania i zwalczania wykluczenia cyfrowego. Problem bez wątpienia można rozwiązać odpowiednimi szkoleniami i akcjami społecznymi. 

Wykluczenie cyfrowe szczególnie w dobie pandemii powinno być równie priorytetową sprawą, jak ochrona zdrowia. Spójrzmy na przykład osoby po 50 roku życia, która nigdy nie została nauczona realizowania przelewów online i zamawiania rzeczy przez internet. Taka osoba zmuszona jest do pójścia na pocztę lub do placówki banku w celu wykonania przelewu oraz oczywiście musi znaleźć konkretny produkt w sklepie.

Wszystkie te sprawy mogą być już w pełni załatwione za pośrednictwem internetu, a przez wykluczenie cyfrowe ta starsza osoba musi narażać swoje zdrowie w celu wykonania tych prostych czynności. Takich przykładów jest bardzo wiele, wszystko może być rozwiązane dzięki edukacji.

Konsekwencje dla biznesu

Jedno jest pewne, pandemia odbija piętno na biznesie i gospodarkach. Ekonomiczne skutki już odczuwamy, ale najbardziej odczuwają je te osoby, które są bezpośrednio związane z wynajmem powierzchni. 

W wielu krajach edukacja przeszła w tryb całkowicie zdalny, co oznacza, że studenci nie wyjechali ze swoich rodzinnych miast i miasteczek do akademików i wynajmowanych mieszkań. W dużym stopniu ucierpiał więc ten sektor gospodarki, który dostarczał przyjezdnym mieszkania oraz rozrywki (puby, bary itd.). Może się okazać, że właściciele nieruchomości przeznaczonych na wynajem zdecydują się na ucieczkę ze swoim kapitałem i na rynku pojawi się mnóstwo mieszkań, co oczywiście wpłynie na ich cenę (duża podaż i dosyć ograniczony z uwagi na kryzys popyt może spowodować niemałe zamieszanie).

Bezpieczni również nie są inwestorzy, którzy zdecydowali się na budowę biurowców. Microsoft zaledwie kilka tygodni temu zadecydował, że praca zdalna będzie możliwa dla wielu osób bezterminowo. Jeżeli inne korporacje zdecydują się na taki krok, możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji. 

Dodając do tego równania Starlink, który z czasem będzie w stanie dostarczyć internet w dowolne miejsce na naszej planecie, otrzymamy naprawdę wybuchową mieszankę. Miejsce przebywania przestanie być problemem, ponieważ każdy będzie w stanie bez dużego problemu podłączyć się do internetu w bardzo małych aglomeracjach. 

Świat zmienia się na naszych oczach i coraz większa rola systemów informatycznych znacznie przyśpiesza wszelkie zmiany w naszym życiu. Niedługo może się okazać, że bardzo dużo sektorów naszej gospodarki całkowicie przeniesie się do internetu. Jedno jest pewne, rola cyberbezpieczeństwa w społeczeństwie cyfrowym będzie niesamowicie ważna.

Microsoft pozwala na stałe przejść na pracę w trybie zdalnym
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *