Jak gry mogą pompować ludzki mózg?

magazynkobiet.pl - photo 1493711662062 fa541adb3fc8 1050x700 - Jak gry mogą pompować ludzki mózg?

Puzzle, gry planszowe i krzyżówki to najbardziej skuteczne i sprawdzone metody treningu aktywności mózgu. Nie bez powodu szachy, domino i inne zajęcia są zawsze obecne w ośrodkach rehabilitacji po udarze i domach opieki. Takie proste metody faktycznie działają cuda i pompują mózg nie gorzej niż leki. W przeciwieństwie do narkotyków, puzzle nie mają skutków ubocznych – możesz i powinieneś być od nich uzależniony przez całe swoje świadome życie. Dla tych, którzy są zwolennikami postępu, możesz znaleźć udane analogi w Internecie. To gry komputerowe na logikę i strategię, a także top kasyno online. Rozrywkę hazardową można śmiało nazwać inwestycją w zdrowie. Dowiedz się, które gry mogą utrzymać funkcjonowanie Twojego mózgu na wysokim poziomie.

Gry karciane

Ich różnorodność pozwala na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności logicznych i osiąganie wyższego poziomu. Dlatego właśnie poker jest oficjalnie uznawany za sport. Jest ona, podobnie jak szachy, uważana za wysoce inteligentną formę rozrywki. Aby być doświadczonym graczem w pokera, musisz połączyć kilka cech jednocześnie, w tym zaangażowanie różnych części mózgu.

Minimalny zestaw przydatnych umiejętności, które zapewnia prawie każda gra karciana

 • rozwój szybkich reakcji;
 • logiczne myślenie;
 • doskonała pamięć;
 • zdolność do tworzenia skojarzeń;
 • wysoki stopień koncentracji i zaangażowania.

Ważne jest również funkcjonowanie drobnych zdolności motorycznych. Jeśli grasz nie online, ale z kartonowymi kartami, aktywnie angażujesz receptory w swoich palcach. Wzmacniają one również aktywność mózgu. Jeśli jednak grasz online, przyciski na myszce komputerowej i klawiaturze są odpowiedzialne za umiejętności motoryczne.

Sloty

Zdziwiłbyś się, ale sloty online to nie tylko zabawa czy sposób na zarobienie pieniędzy. To naprawdę skuteczny sposób na pobudzenie mózgu do pracy. Ale jak każdy trening, gra na automatach wymaga również pewnej konsekwencji. Oznacza to, że jednorazowa wizyta w online kazyno nie przyniesie pożądanego efektu. Mówimy o stanowczo stałym wyniku w hazardzistów, którzy co najmniej 2-3 razy w tygodniu grają na maszynach i otrzymują zdrapki online za prawdziwe pieniądze za 5zl.

Jakie umiejętności dla mózgu dają sloty:

 • Myślenie strategiczne (ocena efektywności działania maszyny, poziomu opłacalności);
 • pamięć (zapamiętywanie symboli, rodzajów bonusów i freespinów);
 • szybkość obliczeń umysłowych (liczenie nagród za linię, wygranych w darmowych obrotach)
 • szybka reakcja (dla hazardzistów, którzy lubią zatrzymać się na chwilę, kręcąc bębnami i łapiąc symbole)
 • koncentracja (stała koncentracja na grze);
 • praca obu półkul mózgowych.

Ważnym faktem jest to, że podczas gry na maszynie zaangażowanych jest kilka analizatorów jednocześnie. Gracz postrzega to, co dzieje się na ekranie poprzez wzrok, dźwięk i stały kontakt palcami z powierzchnią gry. Wszystko to wymaga znacznego wysiłku ze strony mózgu, aby przetworzyć dane.

Testowanie każdego nowego typu gry jest równoznaczne z nauką. Mózg buduje nowe połączenia neuronowe – i to jest główny sekret uczenia się.

Samoprogramowanie i hazard

Jeśli czegoś chcesz, musisz sobie tego życzyć. Bardzo skuteczna metoda, jeśli twoje pragnienie jest ułożone na poziomie podświadomości. Przemyśl swój cel tysiąc razy, przewijając drogi rozwiązania i wyobrażając sobie pożądany rezultat. W ten sposób, nieświadomi skutecznej pracy z ich podświadomości, działają wszyscy fani hazardu online.

Hazard uczy pompowania mózgu, tworząc podstawy do sukcesu i wiary w swoje możliwości. Gracz nieustannie nastawia się na zwycięstwo. I o dziwo, umiejętności autoprogramowania zaczynają procentować w innych dziedzinach życia, nie tylko w hazardzie. Nawet doświadczeni psychoterapeuci i hipnolodzy nie zawsze są w stanie wykonać tego rodzaju pompowanie.

Gry słowne

Klasyka gatunku, obok której nie można przejść obojętnie. Nawet jeśli doskonale współdziałasz z nowoczesnymi gadżetami, od czasu do czasu przerzuć się na zwykłe gry planszowe. Ważne jest, aby mózg przetwarzał informacje na różne sposoby: z ekranu, z mediów papierowych.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wzmocnienie zdolności poznawczych Twojego mózgu jest zwiększenie zasobu słownictwa. Wybieraj gry, które zmuszają Cię do ciągłego zapamiętywania słownictwa i uczenia się nowych terminów.

Najlepsze gry słowne dla mózgu:

 • Gra planszowa Scrabble lub jej odpowiednik, Scrabble;
 • Gra słowna z wyrazami, które zaczynają się od określonych liter;
 • połączenie pantomimy i zgadywania słów („Krokodyl”, „Kim jestem?”, „Alias”);
 • każdy rodzaj krzyżówek;
 • gra „Maszyna do pisania”. (z długiego słowa ułóż jak najwięcej krótkich słów);
 • Gry anagramowe (przestawianie liter lub sylab w celu stworzenia nowych słów).

Inne gry planszowe

Można śmiało powiedzieć, że nie ma bezużytecznych gier planszowych. Niektóre z nich są wielofunkcyjne, podczas gdy inne dają Ci konkretną umiejętność, nad którą możesz pracować i angażują konkretny think tank.

Co popularne gry planszowe dają mózgowi:

 • szybkość reakcji, szybkie myślenie („UNO”, „Dobble”);
 • wyrazistość i koordynacja ruchów („Twister”, „Jenga”);
 • myślenie strategiczne („Monopol”, „Kolonizatorzy”, „Kapitalista”).
Jak gry mogą pompować ludzki mózg?
Rate this post

Polacane:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *