Hotele dla dorosłych – czym są i komu spodoba się pobyt w nich?

HKażdy ma swoje własne oczekiwania względem miejsca, w którym spędzi się urlop. Część osób kieruje się ceną, inni patrzą na atrakcyjność lokalizacji, a jeszcze inni na przystosowanie warunków dla dzieci, albo przeciwnie… szukają hoteli, w których najmłodszych nie ma.

Czy istnieją takie miejsca? Tak, pod warunkiem, że decydujemy się na hotel dla dorosłych. Chociaż dla części osób może to być nowość, na świecie funkcjonują one od  wielu lat. Teraz, kiedy wszędzie otacza nas pośpiech i hałas, szukamy większego spokoju i ciszy. To m.in. dlatego miejsca tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Turyści poszukują nowych rozwiązań, a właściciele ośrodków turystycznych stają na głowie, by dostarczyć im nowych wrażeń i jeszcze bardziej sprostać oczekiwaniom swoich gości.

Hotel dla dorosłych, czyli co?

Dla osób niewtajemniczonych w temat, określenie „hotel dla dorosłych” brzmi jak żart. Jednak takie miejsca są, a osoby, które w ramach nowego doświadczenia zdecydowały się na pobyt w nich, często powtarzają to doświadczenie. Tu klimat jest całkowicie odmienny od tego, co znajdzie się w hotelach prorodzinnych, gdzie większość atrakcji i animacji przeznaczona jest dla maluchów. Tutaj znajdziemy wiele ciekawych propozycji dla dorosłych takich jak restauracje, SPA, nocne kluby, kasyna – na nudę narzekać nie można! Co ważniejsze zabawy nie będzie przerywać płaczący maluch domagający się uwagi lub ganiające się grupki głośno bawiące się w berka na korytarzu.

Kto odwiedza hotele dla dorosłych?

Wbrew pozorom osób, które mogą czuć się w takim miejscu komfortowo, jest całkiem dużo i to nawet  tych, które mają własne dzieci. Na pewno też wiele przyjemności będą czerpać tu osoby bezdzietne lub takie, które własne pociechy już odchowały. One to jadą na wakacje, żeby odpocząć w ciszy lub przeciwnie, zaszaleć, a do tego dziecięce krzyki potrzebne nie są. Z kolei rodzice często są zmęczeni wiecznymi prośbami, problemami i hałasem. Dlatego właśnie decydują się na wyjazd bez dzieci i ostatnie, o czym marzą to trafienie do miejsca, gdzie jest dużo maluchów równie głośnych, jak ich własne. Patrząc na wakacje w ten sposób, okazuje się, że hotele dla dorosłych to wyjątkowo atrakcyjna propozycja.

Czy w Polsce też są hotele dla dorosłych?

Chociaż pomysł ten zrodził się zagranicą, głównie w kurortach turystycznych, które poszukiwały pomysłów na przyciągnięcie klientów, hotele dla dorosłych powstają także w Polsce. Nie ma ich na razie wiele, ale miejsca takie znaleźć już można. Jednym z ciekawszych obiektów tego typu jest hotel Quadrille. Znajduje się on w uroczym i przepełnionym przepychem pałacu nad morzem. Mało tego, jego aranżacje wnętrz są stylizowane na wzór tego, co zajdziemy w „Alicji w Krainie Czarów”. Dzięki temu to nie tylko luksusowy hotel dla dorosłych, ale także hotel tematyczny, a te także cieszą się dużą popularnością. Odwiedzając to miejsce, można przenieść się w czasie i przestrzeni i poczuć się niczym Alicja, która wskoczyła do króliczej nory. Czy to nie brzmi intrygująco? Na pewno klimat takiego miejsca jest trudny do podrobienia.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *