Cyberpunk 2077 po raz kolejny opóźniony

magazynkobiet.pl - photo 1560419015 7c427e8ae5ba 1050x700 - Cyberpunk 2077 po raz kolejny opóźniony

Cyberpunk 2077 to tak samo wyczekiwana gra jak bonus kasyno bez depozytu w kasynach internetowych. Gracze na całym świecie oczekują najnowszej produkcji CD Projekt RED. Niestety po raz kolejny się dowiedzieliśmy, że premiera tej gry została przesunięta. Tym razem na grudzień.

Kolejne przesunięcie

Nie da się ukryć, że obecny rok jest niezwykle trudny dla polskiego studia. Nie tylko musi się ono zmierzyć z ogromnymi oczekiwaniami graczy, lecz również pandemią koronawirusa, która pokrzyżowała nieco plany produkcyjne. To już nie pierwsze przesunięcie terminy gry. Pierwotnie gra miała ukazać się w kwietniu 2020 roku, jednak jej premiera została przesunięta na wrzesień, po czym wyznaczono oficjalną datę 19 listopada. Teraz już wiemy, że gra pojawi się prawie miesiąc później.

Dla wielu osób jest to nieco zaskakujące, albowiem niedawno polska firma chwaliła się tym, że Cyberpunk zyskał status Gold, co oznaczało, że produkcja jest już na ostatniej prostej do sprzedaży. Tymczasem pojawił się komunikat, że premiera opóźniona została o 21 dni. Wyczytać z niego można między innymi, że najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musi się obecnie zmierzyć firma jest jednoczesna premiera gry na konsole zarówno bieżącej jak i nowej generacji, a także PC. W związku z tym zachodzi konieczność przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji Cyberpunka 2077.

Jeśli weźmiemy zatem pod uwagę, że testerzy wciąż przesyłają uwagi i wykryte usterki, to pracownicy studia spędzają masę czasu na ich naprawianiu i to na różnych platformach. Oczywiście w tym wszystkim najmniej winni są pracownicy studia, którzy od pewnego czasu robią niewyobrażalną ilość nadgodzin, a do tego doszło także do tak zwanego crunchu. Oznaczało to, że firma obowiązkowo przeszła ze wszystkimi deweloperami na 6-dniowy tryb pracy, gdzie konieczne było pracowanie także w soboty. Zaraz po ogłoszeniu informacji o przesunięciu kilkoro redaktorów zagranicznych portali skontaktowało się z pracownikami CD Projekt RED i okazało się, że nawet oni nie wiedzieli nic o przesunięciu premiery. Na komunikat zareagowali także inwestorzy, gdyż na drugi dzień akcje CD Projekt RED spadły o 4,6%.

Jedynym pocieszeniem w całej tej sytuacji jest fakt, że dzięki statusowi gold Cyberpunk 2077 jest już właściwie gotowy do wydania. Pracownicy firmy nie będą przerabiać gry na nowo, tylko będą do czasu premiery pracować nad błędami zgłaszanymi przez testerów.

Co nowego w Cyberpunku?

Wiadomość o przesunięciu premiery nie jest jedyną, którą otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Twórcy regularnie wrzucają do sieci nowe materiały promocyjne. Zaprezentowano między innymi polski dubbing, gdzie głosom postaci udzielili między innymi Kamil Kula, Lidia Sadowa, Michał Żebrowski. Jeden z pracowników firmy poinformował, że finalna wersja gry będzie nieco różnić się od tego, co zostało zaprezentowane w 2018 roku. Studio musiało bowiem w niektórych sprawach pójść na kompromis.

Od niektórych testerów wiemy, że liczba opcji modyfikacji wyglądu naszej postaci będzie ogromna. Będziemy mieć bowiem wpływ na wygląd jej włosów, nosa, oczu, makijażu, blizn, a nawet zębów. Możemy zatem tworzyć mnóstwo własnych, indywidualnych postaci. Już na początku rozgrywki będziemy mogli wybrać ścieżkę życiową, postawić na dowolny rozwój bohatera. Dzięki napotkaniu na swojej drodze odpowiednich postaci niezależnych, będziemy mieć wpływ na zakończenie gry, a zdaniem twórców tych zakończeń będzie kilka.

Cyberpunk 2077 po raz kolejny opóźniony
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *