Aktorska droga Nicole Kidman

magazynkobiet.pl - photo 1460881680858 30d872d5b530 1 1050x699 - Aktorska droga Nicole Kidman

Australijską aktorkę zna i podziwia niemal cały świat. Jej kariera trwa już naprawdę długo, bo ponad 30 lat. Na przestrzeni tego czasu zaprezentowała swój talent aktorski wiele razy, wybierając rozmaite kreacje i role, udowadniając tym samym, że jest wszechstronna, charyzmatyczna i nie boi się wyzwań czy krytyki. Kariera Nicole Kidman rozwijała się stopniowo, szczególnie z początku, gdy była w cieniu swego byłego męża Toma Cruise’a. Na szczęście dla siebie i publiczności, udało jej się zabłysnąć własnym światłem i podążać swoją drogą, podobnie jak osiągające sukces  polskie kasyno online.

Pierwsze role i sukcesy

Po raz pierwszy na ekranie Nicole Kidman pojawiła się w roku 1989 w produkcji australijskiej telewizji “Bush Christmas”, a później w thrillerze “Martwa cisza”, który stał się jej przepustką do Hollywood. Wówczas zagrała z Tomem Cruisem w “Szybki jak błyskawica”, potem w kilku produkcjach, aż nastał rok 1995, w którym to zagrała rolę Dr Chase Meridian w “Batman Forever” u boku Vala Kilmera oraz otrzymała Złoty Glob za główną postać prezenterki telewizyjnej w filmie “Za wszelką cenę”. Niedługo potem można było ją zobaczyć w “Portrecie damy” u boku Johna Malkovicha, w historii pełnej uwikłań i zniewolenia. Kolejne produkcje to “Peacemaker” z Georgem Clooneyem oraz “Totalna magia”, zaś u Stanleya Kubricka w głośnym filmie “Oczy szeroko zamknięte”, pokazała cały arsenał, jakim dysponuje aktorka. Ta produkcja odbiła się jednak echem na jej życiu prywatnym, ponieważ zakończyła się rozwodem. Czas ten zbiegł się z premierą fenomenalnego “Moulin Rouge”, gdzie zasłynęła również jako wokalistka. Film oraz sama Nicole zebrał świetne recenzje, co warte było poświęcenia wielu godzin na planie.

Nowy rozdział – nowe role

Kidman grała cały czas, z roku na rok powiększając swój aktorski dorobek. Na swoim koncie ma różnorodne role: w komediach, dramatach (“Inni”, “Futro: Portret wyobrażony Diane Arbus”), w wielkich widowiskach jak “Wzgórza nadziei” czy “Australia”, a także ma za sobą mniej angażujące i znaczące obsady. Oscarową statuetkę Kidman otrzymała za stworzenie wyjątkowej kreacji Virginii Woolf w dramacie Stephena Daldryego p.t. “Godziny” z 2002 roku. Niedługo potem można było ją podziwiać w thrillerze “Dogville”, gdzie Lars von Trier ukazał rzeczywistość i charakter mieszkańców małego miasteczka z poziomu osoby zależnej od nich. Mimo upływających lat, aktorka stale była wybierana do odtwarzania głównych ról. Każdego roku wychodził przynajmniej jeden film z jej udziałem, a zdarzało się, iż nawet potrafiła udźwignąć 5 produkcji jednego roku. Tak było w 2017, gdzie oprócz filmów, aktorka zagrała w wysoko ocenianym serialu “Tajemnice Laketop”. Na tym jednym nie poprzestała i już w kolejnych latach mogliśmy podziwiać ją jako Celest w miniserialu “Wielkie kłamstewka”, gdzie wspólnie z innymi wybitnymi aktorkami stworzyła niezapomniany klimat tajemniczości ze zbrodnią w tle.

Najciekawsze produkcje z ostatnich lat

Nicole Kidman, to już od dawna marka sama w sobie. Zdarzają się i owszem filmy, które nie porywają szerszej publiczności, jednak są pośród nich, szczególnie ostatnio, takie produkcje, które warto zobaczyć, wzruszyć się, doświadczyć czegoś nowego, siedząc w kinie czy na kanapie. Aktorka nie boi się żadnych ról. Gotowa jest być kolejny raz femme fatale w “Na pokuszenie”, matką stojącą przed trudnymi wyborami w “Zabicie świętego jelenia” czy w “Wymazać siebie” opowiadającym o tragedii utraty dziecka. Potrafi wkładać kij w mrowisko i walczyć o swoje prawa jako prezenterka telewizyjna w dramacie “Gorący temat”. Jeśli tego będzie mało, wówczas należy sięgnąć po niecodzienną kreację Kidman w “Niszczycielce”, gdzie wciela się w postać kobiety na skraju, pani detektyw zmęczonej codziennym życiem w świecie przestępców.

Aktorska droga Nicole Kidman
Rate this post

Polacane:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *